Gdyńscy rodzice przeciwko indoktrynacji i seksualizacji ich dzieci

Prawie 100 osób zgromadziło się w poniedziałkowe południe pod gdyńskim Urzędem Miasta, by wyrazić swój sprzeciw. Dotyczy on inicjatywy rozpoczęcia przygotowań do podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, zainicjowanej przez KOD.

Co więcej, przedstawiciele rodziców z Gdyni złożyli dodatkowo petycję do władz miasta, domagając się niepodpisywania karty.

„Jesteście świadkiem tego, jak bocznymi drzwiami do Gdyni wchodzą ruchy LGBT. To, co się wydarzyło w Warszawie i w Gdańsku, za chwilę może mieć też miejsce tutaj. Apelujemy do prezydenta Szczurka, by nie wspierał inicjatyw środowisk genderowych. Za postulatami równości i wolności kryją się nachalna seksualizacja dzieci i seks-edukacja, na którą rodzice nie będą mieli żadnego wpływu. Musimy obronić Gdynię przed tymi pomysłami. Możecie liczyć na naszą pomoc” – mówił kandydujący nie tak dawno na urząd prezydenta Gdańska Marek Skiba.

Petycja rodziców

Podczas zgromadzenia rodzice i gdynianie spontanicznie podpisywali się pod petycją przygotowaną przez Dawida Kwiecińskiego, jednego z gdyńskich rodziców.

„Nie chcemy, żeby w naszym mieście powtórzyła się sytuacja z Gdańska czy Warszawy. Gdyńscy rodzice chcą normalności w szkołach i w mieście. Dlatego będziemy protestować” – mówił zdecydowanie.

W petycji gdyńskich rodziców wyraźnie czytamy:

„Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec inicjatywy podjęcia przygotowań do podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Podejmujemy Obywatelską Inicjatywę Uchwałodawczą w sprawie udziału dzieci w zajęciach dodatkowych wyłącznie zgodnych ze światopoglądem rodziców lub opiekunów prawnych”.

Stanowisko Wojciecha Szczurka

Wszystko, jednak, za sprawą Komitetu Obrony Demokracji. KOD złożył do władz Gdyni inną petycję, w której domaga się rozpoczęcia przygotowań do podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Władze Gdyni wydały oświadczenie w tej sprawie:

„Apel Komitetu Obrony Demokracji w sprawie podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn oraz równoczesne akcje przeciwko jej podpisywaniu odczytujemy jako próbę uwikłania samorządów w dyskusję światopoglądowo-ideologiczną. Ożywienie w tym temacie wiążę z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu.

Wyrażam przekonanie, że w obecnych czasach, przy bardzo ostrym sporze politycznym i rozpalonych głowach Polaków, samorząd powinien być instytucją budowania wspólnoty i przestrzeni, które łączą, a nie dzielą.

Nie prowadzimy obecnie prac nad dokumentem takim jak karta, choć mamy przekonanie, że nasza polityka buduje miasto nowoczesne i otwarte.

Wojciech Szczurek

Prezydent Gdyni”.

Trzymamy, zdecydowanie, kciuki za mieszkańców Gdyni, ażeby odnieśli sukces i zwycięstwo w nierównej walce o normalność i prawidłowy rozwój dzieci.

GOSC.PL

REKLAMA

Komentarze