REKLAMA

Gangster skazany za chuligański wybryk na meczu Legii

Gangster skazany za chuligański wybryk na meczu Legii

Gangster Marcin K., pseudonim „Belmondziak” został skazany na karę grzywny i dwuletni zakaz stadionowy za próbę wywołania awantury na meczu Legia Warszawa – Korona Kielce. Mężczyzna wtargnął na murawę, uderzył ochroniarza i prowokował kibiców z Kielc. „Belmondziak” to przyrodni brat Rafała S. – „Szkatuły” – szefa gangu zajmującego się przemytem narkotyków.

Podczas meczu Ekstraklasy Korona Kielce – Legia Warszawa Marcin K. wbiegł na murawę i zaatakował porządkowego uderzając go trzy razy pięścią w głowę. Następnie podbiegł do sektora gości i, jak napisano w oficjalnych dokumentach: „prowokował kibiców klubu Korona Kielce do działań zagrażających bezpieczeństwu tej imprezy poprzez wykonywanie przed ich trybuną nieprzyzwoitych gestów”.

Brak obrazka

Bułgarki w Polsce okradały ludzi w galeriach handlowych

Sąd Rejonowy w Warszawie wymierzył „Belmondziakowi” karę grzywny w wysokości 3,5 tys. zł. Musi on także zapłacić 500 zł odszkodowania ochroniarzowi. Ponadto, gangster ma dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe w Polsce oraz na mecze reprezentacji Polski za granicą.

Marcin K. jest uznawany przez śledczych za bossa gangu „Szkatuły” w trakcie gdy ten siedzi w więzieniu. Banda odpowiada za handel i przemyt narkotyków. „Belmondziak” już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności.

REKLAMA

Komentarze