REKLAMA

Francuska żandarmeria zaatakowana przez kilkanaście „młodych osób”

Francuska żandarmeria zaatakowana przez kilkanaście „młodych osób”

Francuska żandarmeria w Farébersviller zaatakowana przez kilkanaście „młodych osób”. Uzbrojeni w bruk i moździerze celowali w budynki wojskowe. Śledztwo zostało wszczęte przez prokuratora Sarreguemines.

„W nocy z soboty na niedzielę atak na posterunek żandarmerii. Kilkunastu zamaskowanych „młodych ludzi” obrzuciło kostką brukową, fajerwerkami i petardami posterunek i mieszkania rodzin żandarmów bluzgając i krzycząc „chodźcie po nas” – informuje na Twitterze Adam Gwiazda.

REKLAMA

Atak na policję trwał około dziesięciu minut. Od dziesięciu do piętnastu ludzi z ukrytymi twarzami postanowiło zaatakować francuską żandarmerię: „Po kwadransie napastnicy zbiegli w kierunku blokowiska, gdzie podpalili pojemniki na śmieci. Wg śledztwa celem napastników było najwyraźniej wciągnięcie żandarmów w zasadzkę. Ale sprytni funkcjonariusze nie dali się podejść i zostali w koszarach” – dodaje Gwiazda.

Służby nikogo nie aresztowały. Śledztwo zostało wszczęte przez prokuraturę Sarreguemines, próbki genetyczne pobrano z kostki brukowej

REKLAMA

Komentarze