Francja wygrała Puchar Świata. Tyle bramek padło ostatnio w 1958 r. [ZOBACZ BRAMKI]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. twitter.com

Zakończył się mundial w Rosji. Reprezentacja Francji została Mistrzem Świata w piłce nożnej.

Francja po emocjonującym spotkaniu pokonała Chorwację w finale Mistrzostw Świata. Ostatni mecz mundialu obfitował w piękne trafienia i zwroty akcji.

Piękne i kuriozalne bramki

Kibice oglądający finał Mistrzostw Świata z pewnością nie mogli czuć się zawiedzeni. Już w pierwszej połowie spotkania między Francją i Chorwacją padły trzy bramki. Najpierw w 19. minucie po rzucie wolnym egzekwowanym przez Griezmanna piłkę trącił Mandzukic i skierował ją do siatki.

Chorwaci odpowiedzieli po kilku minutach, kiedy to Perisić dostał piłkę w szesnastce, przełożył ją na drugą nogę i pięknym strzałem pokonał Llorisa.

Dziesięć minut później „Trójkolorowi” odzyskali prowadzenie. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy.

Druga część spotkania rozpoczęła się od dominacji podopiecznych Didiera Deschampsa. Francuzi zaaplikowali rywalom dwie bramki po pięknych trafieniach Pogby i Mbappe. Obie bramki zostały strzelone zza pola karnego i obie były praktycznie nie do obrony.

Chorwaci odpowiedzieli kilka minut później, kiedy Mandzukic wykorzystał kuriozalny błąd Llorisa.

Wynik 4:2 utrzymał się do końca spotkania i to „Trójkolorowi” po 20 latach odzyskali tytuł najlepszej drużyny globu!