REKLAMA

Facebook znowu cenzuruje! Zablokował m.in. Dziennik Narodowy docierający do 200 tys. użytkowników

Facebook znowu cenzuruje! Zablokował m.in. Dziennik Narodowy docierający do 200 tys. użytkowników

REKLAMA

Facebook zablokował dzisiaj 16 stron, które „łamią zasady portalu”, w tym m.in. stronę Dziennika Narodowego pod pretekstem „walki z nieautentycznymi działaniami na Facebooku w Polsce”.

Jest to działanie wymierzone przede wszystkim we mnie jako administratora konta Marszu Niepodległości na Facebooku. Wkrótce więcej w tym temacie – komentuje cenzurę Jerzy Wasiukiewicz, współzałożyciel Dziennika Narodowego.

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1083677826551820290
REKLAMA

Na łamach Mediów Narodowych niejednokrotnie informowaliśmy o cenzurze jaka jest wprowadzana w największych serwisie społecznościowym jakim jest Facebook. Cenzura niejednokrotnie dotknęła również nasz portal.

Sprawę komentował wówczas redaktor naczelny, Robert Bąkiewicz. Podkreślił, że usunięcie profilu nie zostało w żaden sposób wyjaśnione przez administrację Facebooka. Jeśli zostały naruszone jakieś punkty regulaminu, to nawet nie jest możliwe stwierdzenie które konkretnie.

Tym razem usunięte zostały między innymi: Pilne 24 (ponad 320 tys fanów), Dziennik Narodowy (211 tys), Kot Kaczora (15 tys.), Drużyna Narodowa, Zakazana Prawda, Kocham Cię, POOM czy Lot za grosz.

mn/rp
REKLAMA

Komentarze