REKLAMA

Europarlamentarzyści z PO za podwójnymi standardami produktów

Europarlamentarzyści z PO za podwójnymi standardami produktów

Parlament Europejski przyjął wczoraj przepisy o uznaniu sprzedaży produktów podwójnej jakości za praktykę nieuczciwą.

Na terenie Unii Europejskiej zakazana ma być sprzedaż produktów tej samej marki, które w np. Niemczech będą miały lepszy skład niż np. w Polsce.

Nowe przepisy poparło 474 głosujących. Przeciwko było 163 europosłów, w tym gro nieprzychylnych Polsce posłów PO.

Lewandowski, Buzek, Szejnfeld, Zdrojewski, Pitera czy Thun und Hohenstein. Wszyscy byli przeciwko.

Dlaczego wyżej wymienieni państwo nie chcą, ażeby Polska otrzymywała produkty pierwszej, a nie trzeciej kategorii?

Zgodnie z treścią nowo wprowadzonych przepisów produkty sprzedawane pod tą samą marką i w takim samym opakowaniu powinny mieć jednakowy skład.

Jeśli dany producent będzie chciał sprzedawać swój produkt np. w Europie wschodniej w gorszym składzie, to będzie musiał zmienić markę produktu i jego opakowanie, tak aby wyraźnie odróżniało się ono od marek i opakowań dla produktów z lepszym składem.

Po wprowadzeniu przepisów w życie nie będzie możliwe oszukiwanie konsumentów. Towar tej samej marki, w tym samym opakowaniu nie może być sprzedawany na terenie UE w różnych konfiguracjach składowych.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów będzie mógł interweniować i nakładać kary, gdyby któryś z producentów nie chciał się do nowych przepisów dostosować.

Niestety dla europarlamentarzystów z Platformy Obywatelskiej to nieuczciwe, żeby Polska była na równi z pozostałymi krajami UE.

niewiarygodne.info

REKLAMA

Komentarze