REKLAMA

Europa Narodów czy Eurokomunizm? O niebezpieczeństwach integracji [WIDEO]

Europa Narodów czy Eurokomunizm? O niebezpieczeństwach integracji [WIDEO]

Europa Narodów czy Eurokomunizm? O niebezpieczeństwach integracji – Jakub Zgierski w Mediach Narodowych o działalności Unii Europejskiej.

REKLAMA

Podczas wykładu poroszono temat Grupy Spinelli. Celem działania tej grupy jest stworzenie Europy „całkowicie podporządkowanej Brukseli”. W grupie tej działa aktywnie córka komunisty. Przypominamy, że Altiero Spinelli to komunista włoski, wyrzucony z Włoskiej Partii Komunistycznej za trockizm. Spinelli, późniejszy członek Komisji Europejskiej był też współautorem „Manifestu z Ventotene”.

Zgierski wprost mówi, że w Unii Europejskiej rządzą lewicowe wartości, a europosłowie odwołują się do ideii marksistowskich: „Grupa Spinelli liczy około 100 osób – należą do niej europosłowie z różnych krajów, liberałowie, demokraci, chadecy, ludowcy, czy nawet panie z Platformy Obywatelskiej, które się tym w Polsce nie chwalą. Zajmują tam dość ważne stanowiska”.

Jak zauważa Zgierski – dzieło tworzenia jednego, coraz bardziej spójnego bytu politycznego na Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich będzie kontynuowane. Więcej o eurokomunizmie w poniższym wykładzie:

REKLAMA

Komentarze