REKLAMA

Elektorat Bosaka nie zagłosuje na Dudę w II turze! „Zemszczą się wszelkie ruskie onuce rzucane na Konfederację”?

Elektorat Bosaka nie zagłosuje na Dudę w II turze! „Zemszczą się wszelkie ruskie onuce rzucane na Konfederację”?

Jak wynika z badań podawanych przez Marcina Palade, wyborcy Krzysztofa Bosaka w drugiej turze są bardziej skłonni oddać głos na Rafała Trzaskowskiego, niż na Andrzeja Dudę.

Elektorat Krzysztofa Bosaka najwyraźniej stracił cierpliwość do Prezydenta Andrzeja Dudy. W najnowszym zaprezentowanym sondażu przez znanego psefologa i komentatora sceny politycznej Marcina Palade, obecnie urzędujący prezydent może liczyć jedynie na 22% głosów poparcia Konfederatów. Wynik kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego wyniósł aż 35%, co jest dużym zaskoczeniem dla obserwatorów polskiej polityki.

REKLAMA

Zdziwienia nie ukrywał publicysta DoRzeczy, Jan Fiedorczuk. Redaktor prawicowego tygodnika zamieścił tweet, w którym użył nawet wyrażenia, iż: „możliwe jednak, że już niedługo na Dudzie zemszczą się wszelkie „ruskie onuce”, które rzucano na Konfederację”.

Swoje niezadowolenie wyraził również redaktor Witold Gadowski:

Taki obrót sprawy może wprawiać w zdumienie, zwłaszcza, gdy przypomnimy sobie wprowadzenie tzw. „Karty LGBT+” przez Rafała Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy w lutym 2019 r. Dokument zawiera m.in. postulaty edukacji seksualnej dzieci od najmłodszych lat, zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży o odmiennej orientacji, przeciwdziałania dyskryminacji w szkołach czy też utworzenia hosteli dla osób LGBT.

źródło: Twitter

REKLAMA

Komentarze