REKLAMA

Dzisiaj kolejny protest rolników! Blokowali S8

Dzisiaj kolejny protest rolników! Blokowali S8

Wczorajszy protest rolników na autostradzie A2 zainspirował naśladowców. Dzisiaj przez kilka godzin była zablokowana trasa S8 w Rawie Mazowieckiej. Protest zakończył się po kilku godzinach. 

Policjanci byli na miejscu, więc wyznaczyli też objazdy w kierunku Warszawy na Węźle Rawa Północ z S8 na DK 72 oraz w kierunku Wrocławia na węźle Julianów z S8 na drogi W707 i W725. „Prosimy kierujących o wybieranie alternatywnych dróg i zachowanie szczególnej ostrożności.” – apeluje policja.

REKLAMA

Organizujący protest rolników producenci trzody chlewnej domagają się zablokowania importu wieprzowiny z zachodniej Europy. Podobne postulaty mieli wczorajsi protestujący, ponieważ żądali m.in. odszkodowań za wybite świnie w związku z walką z wirusem ASF. Żądali też audytu środków przekazywanych rolniczym organizacjom branżowym, a także chcą „uzdrowienia Izb Rolniczych”.

Po kilku godzinach trasa stała się przejezdna, bo organizatorzy przerwali protest rolników. Ich delegacja została przyjęta przez dyrekcję zakładu mięsnego w Rawie Mazowieckiej. Na parkingu przy drodze S8, na wysokości Przewodowic, wciąż trwają rozmowy z policyjnymi negocjatorami.

 

rmf24.pl / tvp.info

REKLAMA

Komentarze