REKLAMA

Działki, Mercedes i biblioteka. Oto oświadczenie majątkowe ministra Szumowskiego

Działki, Mercedes i biblioteka. Oto oświadczenie majątkowe ministra Szumowskiego

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w obecności reporterów Super Expressu jeszcze raz wypełnił oświadczenie majątkowe. Zrobił to czytelnie, tak, by nie pozostawić cienia wątpliwości co do swego stanu posiadania.

– Moje poprzednie oświadczenie majątkowe było nieczytelne. Jestem dysgrafikiem i zawsze bazgrałem jak kura pazurem. Stąd też w szkole miałem słabe oceny – tłumaczył się Łukasz Szumowski w rozmowie z reporterami Super Expressu – Nowe oświadczenie wypełniłem najładniej, jak tylko potrafię. Nie mam nic do ukrycia.

Łukasz Szumowski zadeklarował, że posiada 34 tys. 428 zł oszczędności. Ponadto jest właścicielem 3 działek o łącznej powierzchni prawie 4000 mkw. W oświadczeniu możemy także znaleźć dwa zegarki: Omega Seamaster i IWC Schaffhausen, pióra Marii i Lecha Kaczyńskich, 15 obrazów (wartych około 50 tys. zł), a także liczący około 500 woluminów księgozbiór. Do spłaty pozostaje zaś kredyt hipoteczny w BRE Banku o wysokości 519 tys. franków szwajcarskich.

ZOBACZ: Szumowski tłumaczy się za brata.

Ważną częścią majątku Szumowskiego są też samochody. Minister posiada dwa „współczesne” auta: Toyotę Yaris (rok produkcji 2008) oraz Toyotę Land Cruiser (rok produkcji 2005). Jest też fanem zabytkowych Mercedesów: aktualnie posiada Mercedesa S 220 (kod fabryczny: W111), wyprodukowanego w roku 1959. Szkoda tylko, że prestiż tego wozu nie koresponduje z nadwątlonym wizerunkiem Szumowskiego jako ministra zdrowia.

Źródło: Super Express.

REKLAMA

Komentarze