REKLAMA

Działaczka fundacji pro-life uniewinniona. Prawda o aborcji znów wygrała

Działaczka fundacji pro-life uniewinniona. Prawda o aborcji znów wygrała

REKLAMA

W Kielcach Sąd Rejonowy potwierdził prawo do pokazywania prawdy o aborcji i uniewinnił działaczkę fundacji pro-life której zostały postanowione zarzuty w związku z prezentowaniem zdjęć dzieci zabitych przed narodzeniem.

Na terenie jednej z kieleckich parafii została zorganizowana antyaborcyjna wystawa. Organizatorkę tej wystawy obwiniono o rzekome umieszczenie w przestrzeni publicznej nieobyczajnych rysunków oraz dopuszczenie się wybryku wywołującego zgorszenie w miejscu publicznym.

Sąd Rejonowy uniewinnił działaczkę od pierwszego zarzutu, lecz za drugim została skazana. Wyrok ten jednak został zmieniony przez Sąd Okręgowy, który uniewinnił wolontariuszkę.

REKLAMA

Jest to kolejny wyrok Sądu Okręgowego, który zmienia wyrok sądu pierwszej instancji skazującego działacza pro-life.

Czytaj również: [PILNE] Francja: Pożar w paryskiej katedrze Notre Dam

Zgłaszanie takich wystaw i pikiet oraz żądanie reakcji karnej wobec osób je prezentujących jest próbą ograniczenia wolności głoszenia poglądów-wskazuję adw.Filip Wołoszczak,obrońca działaczki Fundacji Pro-Prawo do Życia.

Wolontariuszkę w postępowaniu sądowym bronili: adw. Filip Wołoszczak, adw. Jerzy Kwaśniewski oraz apl. adw. Magdalena Majkowska.

źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze