REKLAMA

Dr Mariusz Patey: „Polityk widzi w polityce budowę indywidualnej ścieżki kariery a nie misji” [WIDEO]

Dr Mariusz Patey: „Polityk widzi w polityce budowę indywidualnej ścieżki kariery a nie misji” [WIDEO]

REKLAMA

W studiu Mediów Narodowych gościliśmy doktora Mariusza Patey z Instytutu im. Romana Rybarskiego. Prowadzący program, Konrad Smuniewski, zadał gościowi kilka pytań – m.in. o ruch narodowych czy działalność instytutu.

Instytut Romana Rybarskiego identyfikuje się z obozem narodowym, który zawsze miał szerokie spektrum różnych poglądów. Trudno doszukiwać się w ruchu siły łączącej, która może pozwolić na zbudowanie instytucji. To może być skutkiem czasu komunizmu, który dla działaczy narodowych był czasem bardzo złym – zauważa dr Patey.

Gość Mediów Narodowych poruszył także temat kalkowania pomysłów wziętych z innych państw – Analiza porównawcza jest istotna. Możemy się pytać dlaczego jedne państwa osiągają sukces, a drugie nie i na tej podstawie wyciągać wnioski. Jeśli mówimy o ruchu narodowym to możemy przyjrzeć się jak budowano struktury Stronnictwa Narodowego.

REKLAMA

Zachęcamy do obejrzenia całości nagrania – w nim dalsza część rozmowy nt. obozu narodowego. Aby być na bieżąco subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Instytut im. Romana Rybarskiego jest niezależnym ośrodkiem edukacyjnym, odwołującym się do tradycji szkoły krakowskiej w ekonomii XX w.  Misją centrum jest szerzenie wiedzy w społeczeństwie na tematy związane z szeroko pojętą ekonomią, badanie gospodarki rynkowej. Instytut prowadzi badania i proponuje rozwiązania zasadniczych problemów przed jakimi postawiona jest Polska i Polacy.

REKLAMA

Komentarze