REKLAMA

Dłuższa odsiadka za nielegalny hazard. MS chce się rozprawić z szarą strefą

Dłuższa odsiadka za nielegalny hazard. MS chce się rozprawić z szarą strefą

Nielegalny hazard będzie surowiej karany. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada walkę z szarą strefą w branży.

Poprawa na rynku hazardowym po przyjęciu przez ustawodawcę w 2016 r. nowelizacji ustawy hazardowej jest widoczna. Ale trzeba iść za ciosem. Ci, którzy oszukują państwo, a co za tym idzie też legalnie działających przedsiębiorców, muszą być surowiej karani – podkreśla wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

REKLAMA

Warchoł zapowiedział, że zostaną zaostrzone przepisy dotyczący urządzania gier hazardowych. Co to oznacza w praktyce? Nawet do 5 lat odsiadki dla organizatorów.

Już wkrótce kolejni studenci będą mogli odbyć szkolenie wojskowe. Trwa nabór

Dotychczas ten kto wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia urządził lub prowadził gry hazardowe podlegał karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat trzech, albo obu tym karom łącznie.

Biorąc pod uwagę, że proceder urządzania nielegalnych gier hazardowych nie tylko godzi w finanse publiczne, ale jest niebezpieczny z punktu widzenia rozpowszechniających się uzależnień, w tym wobec hazardu, istnieją ważne powody, by zachowanie takie przenieść do kategorii występków zagrożonych najwyższą karą pozbawienia wolności w typie podstawowym – argumentuje MS.

Ustawa ma wejść w życie po upływie miesiąca od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, może obowiązywać więc już od połowy 2019 roku.

bankier.pl
REKLAMA

Komentarze