REKLAMA

„Der Spiegel” ujawnia błędy niemieckiej policji. To przez nich zginął polski kierowca ciężarówki

„Der Spiegel” ujawnia błędy niemieckiej policji. To przez nich zginął polski kierowca ciężarówki

„Niemiecka policja popełniła kardynalne błędy podczas działań operacyjnych przeciwko Tunezyjczykowi Anisowi Amriemu, który w grudniu 2016 r. porwał ciężarówkę i po zastrzeleniu polskiego kierowcy wjechał nią w tłum w Berlinie, zabijając 12 osób” – przekazał w sobotę niemiecki „Der Spiegel”.

REKLAMA

Magazyn z Hamburga wskazuje na poważne błędy w działaniach niemieckiej policji, które najprawdopodobniej doprowadziły do tragedii z grudnia 2016 roku. Przypomnijmy, że chodzi o atak terrorystyczny, którego dokonał Tunezyjczyk Anis Amri. Zabił on polskiego kierowcę ciężarowego, Łukasza Urbana i ukradł jego ciężarówkę, którą kolejno rozjechał kilkanaście osób w Berlinie.

Tunezyjczyk był znany policji na długo przed atakiem. „Der Spiegel” wskazuje, że to jej niedokładność i niedopatrzenia przeszkodziły w powstrzymaniu tej tragedii. Służby wiedziały o internetowych rozmawach Amriego z członkami Państwa Islamskiego z Libanu. Zainstalowały również podsłuch w jego telefonie.Jednak berlińska policja zabrała podejrzanego z dworca na komendę i skonfiskowała jego telefon. W tym momencie Amri i jego współpracownicy zostali upewnieni, że są obserwowani, a policja utraciła przyrząd, którym ich kontrolowała. Po wszystkim funkcjonariusze sfałszowali dokumenty, aby nie ich błędy nie wyszły na jaw.

źródło:

Prosto z Mostu
Polub fanpage Prosto z Mostu na Facebooku
REKLAMA

Komentarze