REKLAMA

Czarne chmury nad Wałęsą? Cenckiewicz pozywa byłego prezydenta

Czarne chmury nad Wałęsą? Cenckiewicz pozywa byłego prezydenta

Nad Lechem Wałęsą zabierają się czarne chmury – dzisiaj przegrał sprawę sądową z Jarosławem Kaczyńskim. Pozew przeciwko politykowi ws. rzekomego fałszowania akt TW „Bolka” złożył Sławomir Cenckiewicz.

REKLAMA

Przypominamy, że były prezydent oskarżył o bycie TW znanego i cenionego historyka, Sławomira Cenckiewicza. „Cenckiewicz za sprawę bolka odpowiesz z wielu dowodów wynika że Ty jesteś bolek . Wczoraj tym Panem publicznie oświadczałeś że już się nie podniosę jak dziś wyglądasz . Prawda o Twojej roli w tej sprawie dopadnie Ciebie już niedługo” – napisał na Facebooku Wałęsa.

Cenckiewicz żąda od Wałęsy nie tylko przeprosin, ale także wpłaty 30 tysięcy zł na rzecz Fundacji im. O. Damiana de Veuster. „Lech Wałęsa w latach siedemdziesiątych XX w. był tajnym współpracownikiem cywilnych organów bezpieczeństwa państwa komunistycznego (PRL) o pseudonimie „Bolek” – czytamy w pozwie.

Historyk chce, aby były prezydent przestał oskarżać go o fałszowanie dokumentów, które dotyczą współpracy Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa.

REKLAMA

Komentarze