REKLAMA

Chemnitz: Imigranci zabili Niemca. Szczegóły morderstwa wyciekły do internetu

Chemnitz: Imigranci zabili Niemca. Szczegóły morderstwa wyciekły do internetu

REKLAMA

Niemcy starają się uporać z następstwami wydarzeń w Chemnitz. Zabójstwo popełnione w miniony weekend przez dwóch azylantów z Syrii i Iraku wywołało protesty mieszkańców i antyimigranckiego ruchu „Pro Chemnitz”. Teraz antyimigrancki ruch opublikował w sieci nakaz aresztowania jednego z domniemanych sprawców.

O zabicie 35-letnia Niemca podejrzani są dwaj migranci z Iraku i Syrii. Mężczyzna zginął od ciosów nożem. Jego śmierć doprowadziła do demonstracji, zamieszek i starć z policją. Niemiecka prasa pisała o „polowaniach” ekstremistów na migrantów.

Teraz władze Saksonii sprawdzają autentyczność zamieszczonego w mediach społecznościowych nakazu aresztowania, który zawiera imię i nazwisko podejrzanego, dane ofiary i sędziego oraz szczegóły dokonanej zbrodni w Chemnitz.

DW podkreśla, że dokument krąży na różnych skrajnie prawicowych forach w internecie.

REKLAMA

Premier Saksonii Michael Kretschmer polecił wszczęcie dochodzenia, które ma wyjaśnić, w jaki sposób nakaz aresztowania trafił do sieci. Polityk podkreślił, że publikowanie takich dokumentów jest przestępstwem.

Z kolei minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer zapowiedział, że w wyjaśnieniu sprawy zostaną sprawdzone „wszystkie możliwości, jakie ma państwo prawa”. Wyciek ocenił jako sytuację „nie do przyjęcia”.

WPOLITYCE / DORZECZY / MEDIANARODOWE

Kardynał Bergoglio krył biskupa – homoseksualistę

REKLAMA

Komentarze