REKLAMA

Centra handlowe krytykują Tarczę Antykryzysową: „To pogrąży gospodarkę”

Centra handlowe krytykują Tarczę Antykryzysową: „To pogrąży gospodarkę”

Koronawirus to nie tylko choroba i śmierć. Świat po tym wirusie będzie istniał, ale prawdopodobnie czeka nas bardzo poważny kryzys. Przedsiębiorcy skarżą się jednak na działania PiSu w tej sprawie.

REKLAMA

Przypominamy, że 19 marca rząd utworzył tzw. „Tarczę Antykryzysową”. Zapowiadono wówczas, że przedsiębiorcy będą mieli możliwość odroczenia lub rozłożenia na raty składki ZUS. Zapowiedziano także kontrolę cen czy pożyczek. Będzie przedłużenie kredytów czy nowe finansowanie zabezpieczone w 80 proc. gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego.

ZOBACZ TAKŻE: Radny z PiS w proteście odchodzi z partii. Zrobił to przez… Facebooka

W zapewnienia rządu nie wierzą jednak centra handlowe: „Zaproponowany przepis jest bardzo nieprecyzyjny i złożyliśmy do przedstawicieli klubów parlamentarnych nasze absolutnie niezbędne poprawki. Podtrzymujemy również w pełni nasze dotychczasowe postulaty, dotyczące pomocy podatkowej państwa w rozliczaniu podatków VAT i CIT”.

Polska Rada Centrów Handlowych zapowiedziała jednocześnie, że Tarcza Antykryzysowa może być przyczynkiem upadku przedsiębiorstw: „naszej branży grozi załamanie się” – apelują w swoim stanowisku. I jak dodają – w sektorze handlu zatrudnionych jest obecnie ponad 2 miliony ludzi.

Ostro dodają także, że pomysł Prawa i Sprawiedliwości może pogrążyć polską gospodarkę. W jaki sposób? Między innymi ułatwiając wejście na rynek chińskim i innym zagranicznym firmom, które przede wszystkim zajmują się sprzedażą internetową.

REKLAMA

Komentarze