REKLAMA

CBOS przedstawia wyniki sondażu. Zobacz komu ufają Polacy…

CBOS przedstawia wyniki sondażu. Zobacz komu ufają Polacy…

Centrum Badania Opinii Społecznej opublikowało w dniu dzisiejszym wyniki sondażu dotyczącego zaufania Polaków.

Z danych wynika, iż największym zaufaniem cieszy się prezydent Andrzej Duda. W lutym zaufanie do niego wyraziło 72% ankietowanych. Całkowity brak zaufania wyraża jedynie 9% badanych.

Na drugim miejscu sytuuje się premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 64% ankietowanych (tu jednak widoczny jest spadek o 4 punkty procentowe w stosunku do wyników ze stycznia). Premierowi nie ufa 13% respondentów. 15% deklaruje obojętność.

Trzecie miejsce zajęła natomiast wicepremier Beata Szydło. W jej przypadku zaufanie deklaruje 58% badanych, nie ufa jej 28%.

Wśród polityków opozycji największym zaufaniem cieszy się Paweł Kukiz- 49% (tu odnotowano wzrost o jeden punktu procentowy). Nie ufa mu natomiast 19% ankietowanych.

Z największą nieufnością spotkał się lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna. Nie ufa mu aż 48% badanych, zaufanie deklaruje jedynie 23% z nich.

Na drugim miejscu pod względem nieufności sytuuje się natomiast Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 45% badanych. Zaufanie do prezesa PIS wyraziło natomiast 42% ankietowanych.

gosc.pl

Zobacz także:

 

 

REKLAMA

Komentarze