REKLAMA

Bodnar wstawia się za Trynkiewiczem? Rzecznik chciałby zapewnić mu lepsze warunki

Bodnar wstawia się za Trynkiewiczem? Rzecznik chciałby zapewnić mu lepsze warunki

Najgorszy element społeczny znalazł swoje miejsce w Gostyninie, gdzie znajduje się specjalny ośrodek, odseparowany od społeczeństwa. A teraz jeszcze Adam Bodnar obawia się o morderców, gwałcicieli czy pedofilów.

REKLAMA

Rzecznik chciałby zapewnić im lepsze warunki w postaci możliwości stałego kontaktu z Rzecznikiem Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego. Czy psychopatyczny morderca może liczyć na specjalne traktowanie RPO?

Już w samym Gostyninie przestępcy nie cierpią na brak komfortu. Nikt nie zrobi im tam krzywdy, mogą w spokoju egzystować. Sam ośrodek powstał z myślą o chorych psychicznie, którzy zakończyli odbywać swoją karę, ale stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób.

Jest to podmiot, który podlega ministrowi Zdrowia, w którego kompetencje próbuje wejść Bodnar?

Czyżby przeszkadzało mu, że morderca czterech chłopców, Mariusz Trynkiewicz, nie ma królewskich warunków?  

Kilkukrotne wizytacje ekspertów RPO wykazały nieprawidłowości w funkcjonowaniu ośrodka.(…). Przepisy pomijają sferę życia codziennego, m.in. warunków bytowych, zakupów, widzeń, korespondencji, rozmów telefonicznych, wyżywienia, kontroli osobistych, postępowania z pacjentami naruszającymi przepisy, możliwości wniosków, skarg i odwołań od decyzji dyrektora. Pacjenci zdani są tu na arbitralną wolę dyrektora. Nie mając do tego podstaw prawnych, określa on w regulaminie ich prawa i obowiązki.” – czytamy w komunikacie RPO.

W ocenie Adama Bodnara pozbawienie pacjentów Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym możliwości osobistego zwrócenia się do Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego pozostaje w sprzeczności z obowiązującymi przepisami.

Pacjenci mogą wprawdzie korzystać z pomocy Rzecznika Praw Pacjenta, zwracając się drogą korespondencyjną czy dzwoniąc na bezpłatną infolinię, ale nie zapewnia im to pełnej realizacji przysługujących im praw.

Trzeba bowiem wskazać, że pacjentom KOZZD, podobnie jak i pacjentom szpitali psychiatrycznych przysługuje, wynikające z ustawy, prawo do korzystania z pomocy Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego – podaje strona Adama Bodnara.

Warto przypomnieć, że poseł Robert Winnicki (prezes Ruchu Narodowego) chciał odwołania Adama Bodnara, który według lidera narodowców stoi na pierwszej linii walki o deprawację Polaków.

WPOLITYCE.PL

REKLAMA

Komentarze