REKLAMA

Będzie koalicja PiS-Konfederacja? Bosak: „Nie wykluczam”

Będzie koalicja PiS-Konfederacja? Bosak: „Nie wykluczam”

Krzysztof Bosak niedawny kandydat Konfederacji na urząd prezydenta nie wykluczył, że w przyszłości dojdzie do koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

REKLAMA

Zapytany, czy wyklucza koalicję z PiS, Bosak – który był kandydatem Konfederacji na prezydenta – stwierdził, że jedna odpowiedź jest PR-owa i brzmi „nie ma takiego tematu”, druga jest bardziej prawdziwa – że w demokracji w długiej perspektywie nie wyklucza się niczego. Czas na jakiekolwiek rozmowy będzie po wyborach parlamentarnych. A one odbędą się w 2023 roku. Najbliższe 2,5 roku rządzenia PiS będzie chciało wykorzystać na eliminację problemu, jakim jest dla niego Konfederacja. Będą to ruchy obliczone na rozmiękczenie naszej bazy wyborczej (…) i żeby rozbić naszą sejmową jedenastkę. Ale jesteśmy zahartowani i nie damy się – oświadczył.

CZYTAJ TAKŻE: Posłowie Konfederacji grozili Leszkowi Żebrowskiemu. Jest odpowiedź historyka:”Cierpliwie czekałem na wyniki”

Koalicja PiS – Konfederacja

Podkreślił też, że Konfederacja nigdy nie wejdzie do koalicji z PiS na takich warunkach jak LPR w 2005 rokuWtedy Liga (Polskich Rodzin) weszła do rządu, nie mając żadnego wpływu na media, na resorty siłowe, dostając w zasadzie jedno ministerstwo. To było nic. Jeśli po wyborach Konfederacja będzie miała silną pozycję, to wtedy w takie negocjacje można wejść. Ale to perspektywa lat. Na razie musimy się umacniać – powiedział.

CZYTAJ TAKŻE: Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020. Duda wygrywa!

Na pytanie, czy jego zdaniem Jarosław Kaczyński „wreszcie wyjdzie z ukrycia”, ocenił, że „osobiście nie odczuwa głodu większej obecności publicznej prezesa PiS” i że jeśli jego strategia się sprawdza, „to pewnie będzie ją kontynuował jako polityk, który chce być wyrachowany i skuteczny”. Z ukrycia to powinien wyjść minister finansów – dodał.

RMF24

REKLAMA

Komentarze