REKLAMA

Bąkiewicz: Chcemy przywrócić chrześcijański porządek społeczny na świecie

Bąkiewicz: Chcemy przywrócić chrześcijański porządek społeczny na świecie

– Dzisiaj Straż Narodowa ma być przede wszystkim elementem mobilizacji polskich katolików, ludzi, którzy są związani z cywilizacją łacińską – podkreślił Robert Bąkiewicz w rozmowie z Radiem Maryja. – Ostatecznym celem, który stawiamy Straży Narodowej, ma być doprowadzenie do przywrócenia w Polsce, a być może na świecie (wydaje się to z dzisiejszej perspektywy bardzo trudne) społecznego porządku katolickiego, chrześcijańskiego – podkreślił prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

REKLAMA

Jak podkreślił Robert Bąkiewicz, Straż Narodowa „ma dzielić się na dwa segmenty: segment bardziej proobronny, defensywny i porządkowy w stosunku do agresji lewicy wobec Kościoła oraz segment bardziej społeczny, edukacyjny”. – Straż Narodowa powstała w akcie obrony kościołów przed atakami rozwścieczonej lewicy, której działania w ostatnim czasie na ulicach polskich miast były tylko pewną konsekwencją wydarzeń, które już zdarzyły się w przeszłości – poinformował.

Bąkiewicz: Chcemy formować w duchu katolickim

– Ta rewolucja satanistyczna, ateistyczna, wroga Bogu, materialistyczna przybiera na sile, ale rzeczywiście fakt ataku na świątynie katolickie w Polsce – gdzie jeszcze niedawno mówiliśmy o tym, że Polska jest krajem katolickim – był tym czynnikiem, który wyzwolił powstanie Straży Narodowej. Natomiast Straż Narodowa w przyszłości ma się zajmować nie tylko tą rzeczywistością – podkreślił.

Zobacz także: Fińska parlamentarzystka zacytowała Biblię. Grożą jej 2 lata więzienia

– Chcielibyśmy, żeby strażnicy nie tylko bronili kościołów, nie tylko pomagali np. w swoich parafiach księżom czy w obronach procesji na Boże Ciało lub podczas innych wydarzeń liturgicznych, ale również żeby zaczęli współpracować między sobą, żeby zaczęli formować się w duchu katolickim – zapowiedział. – Ten duch katolicki ma być duchem kontrrewolucji, duchem wypierania marksistowskiego obłędu, który jest wprowadzany na całym świecie, w Europie, ale również w naszym kraju. Ma to być dokonywane poprzez formację katolicką, poprzez modlitwę – podkreślił. – Ostatecznym celem, który stawiamy Straży Narodowej, ma być doprowadzenie do przywrócenia w Polsce, a być może na świecie (wydaje się to z dzisiejszej perspektywy bardzo trudne) społecznego porządku katolickiego, chrześcijańskiego – wskazał Robert Bąkiewicz.

radiomaryja.pl

REKLAMA

Komentarze