REKLAMA

Proimigrancka partia Gwiazdowskiego rusza do wyborów pod nazwą „Polska Fair Play”

Proimigrancka partia Gwiazdowskiego rusza do wyborów pod nazwą „Polska Fair Play”

REKLAMA

Polska Fair Play – to nazwa projektu politycznego, który tworzy Robert Gwiazdowski. Start w wyborach swojego ugrupowania ogłosił tuż po tym jak zawiązała się koalicja Ruchu Narodowego i partii KORWiN.

Robert Gwiazdowski pod koniec stycznia ogłosił, że tworzy nową partię polityczną i chce kandydować do Parlamentu Europejskiego. Obserwatorzy i komentatorzy polityczni odebrali to jako cios w koalicje narodowo-wolnościową Ruchu Narodowego i partii KORWiN.

Polska Fair Play, czyli co?

Gwiazdowski na konferencji prasowej w Warszawie podkreślił, że podczas swojego objazdu po Polsce osoby, które poznał, stwierdziły, że „państwo gra z nimi nie fair”. Zarabiamy statystycznie średnio 5 tys. zł, a mamy z tego tylko 3 tys., a państwo zabiera z tego aż 2 tys. To nie jest fair – mówił Gwiazdowski. Młodzi ludzie chcą wziąć swoje własne sprawy w swoje własne ręce, zakładają firmy – państwo każe im płacić 1,3 tys. zł, zanim cokolwiek zarobią. To nie fair– zaznaczył.

Czytaj więcej: Chce rozbić koalicje narodowo-wolnościową? Gwiazdowski idzie do polityki

REKLAMA

Postanowiliśmy, że zagramy fair i dlatego będziemy się nazywali Fair Play – ogłosił Gwiazdowski. Zapowiedział, że konwencja programowa Polski Fair Play odbędzie się 2 marca w Warszawie.

Czytaj więcej: Ludzie Gwiazdowskiego chcą ściągnąć 15 mln imigrantów: „Inaczej nie dogonimy Zachodu”

Polityk przedstawił również swoich współpracowników, którymi są Bezpartyjni Samorządowcy m.in. prezydent Bolesławca Piotr Roman, radny sejmiku województwa mazowieckiego Konrad Rytel, radny sejmiku wojewódzkiego lubuskiego i rzecznik Bezpartyjnych Samorządowców Łukasz Mejza.

RMF24.PL

REKLAMA

Komentarze