REKLAMA

Antonio Tajani: Nikt w Europie nie uzna niepodległości Katalonii

Antonio Tajani: Nikt w Europie nie uzna niepodległości Katalonii

Jak powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani „Proklamowanie niepodległości Katalonii w rezultacie referendum, to wyraz pogardy dla państwa prawa, sprzeczny z konstytucją Hiszpanii „. Dodał również, że nikt w europie nie zamierza tego uznać.

Rozmowa ukazała się we włoskim dzienniku Il Messaggero. W temacie samego referendum powiedział „Tu nie chodzi o autonomię. To proklamowanie niepodległości przy pogardzie dla państwa prawa i przeciwko hiszpańskiej konstytucji”. „To owoc nielegalnego referendum, rozpisanego przy złamaniu reguł autonomii Katalonii”. Dodał również, że jest to naruszenia prawa.

Brak obrazka

Polityk centroprawicy z ugrupowania Forza Italia zwrócił też uwagę na różnice pomiędzy referendum w Katalonii a konsultacyjnym, odbywającym się w niedzielę w Lombardii i Wenecji Euganejskiej we Włoszech. Tajani twierdzi, że te w Lombardii i Wenecji były jak najbardziej legalne. Nie tak jak w Katalonii.

Antonio Tajani powiedział również, by by nie interpretować referendum w Wenecji Euganejskiej jako „początku sezonu tendencji niepodległościowych”.

Brak obrazka

źródło:interia.pl

 

REKLAMA

Komentarze