REKLAMA

Antoni Macierewicz: Przygotowujemy raport końcowy dotyczący przyczyn katastrofy smoleńskiej

Antoni Macierewicz: Przygotowujemy raport końcowy dotyczący przyczyn katastrofy smoleńskiej

W kwietniu podkomisja smoleńska pracująca pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza zaprezentowała raport techniczny dotyczący przyczyn katastrofy smoleńskiej. Dziś przewodniczący komisji zapowiada rychłe zakończenie prac nad raportem końcowym.

REKLAMA

Przypomnijmy, iż 11 kwietnia odbyła się oficjalna prezentacja wyników wielomiesięcznych prac ekspertów podkomisji smoleńskiej. Ich owocem jest raport techniczny dotyczący przyczyn katastrofy smoleńskiej, stanowiący preludium do ostatecznego raportu.

Zobacz także: Tusk: Nie odpowiadałem za projekt wizyty Kaczyńskiego

Eksperci wskazują, iż do zniszczenia Tupolewa doszło poprzez dwie eksplozje- w lewym skrzydle oraz kadłubie.

Antoni Macierewicz w rozmowie z Dorotą Kanią ujawnił, iż zakończenie prac nad raportem końcowym jest bliskie, a Telewizja Republika na bieżąco pokazuje prace podkomisji- To nie jest konkurs piękności, nie jesteśmy instytucją, która na wyścigi publikuje nowe informacje. Przez długi czas pracowaliśmy nad raportem technicznym, który jest podsumowaniem naszych wieloletnich prac wskazujących na materiał dowodowy, pokazujący że samolot został zniszczony przez eksplozje. Teraz przygotowujemy raport końcowy, to potrwa dłuższy czas- komentuje Macierewicz.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze