REKLAMA

Antifa donosi na przeciwników ustawy 447 do Trzaskowskiego. Będzie zakaz marszu?

Antifa donosi na przeciwników ustawy 447 do Trzaskowskiego. Będzie zakaz marszu?

Działaczki antify doniosły prezydentowi Warszawy na przeciwników ustawy 447. Wystosowały do Trzaskowskiego list, w którym „ostrzegają przed marszem”.

„Obawiamy się, że marsz 11 maja stanie się areną do promocji treści mających na celu wzbudzenie nienawiści do osób pochodzenia żydowskiego” – piszą do Trzaskowskiego aktywistki lewicowe.

REKLAMA

„Zaplanowano go w rok po podpisaniu przez prezydenta USA Donalda Trumpa tzw. ustawy 447 [Justice for Uncompensated Survivors Today], która według środowisk narodowych toruje międzynarodowym organizacjom żydowskim drogę do roszczeń wobec Polski na 300 mld dolarów za utracone podczas II wojny mienie.” – tłumaczą Trzaskowiemu w liście.

Kobiety napisały do Trzaskowskiego, że zgłosiły posty prezesa Marszu Niepodległości na Facebooku jako… mowę nienawiści. Oczekują od prezydenta zakazania marszu i aktywności narodowców w Warszawie.

Przypominamy, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości pod koniec lutego rozpoczęło kampanię #NieDlaRoszczeń odnoszącą się do uchwalonej przez Senat USA ustawy o restytucji mienia. Od kilku tygodni zbierane są podpisy pod listem do Donalda Trumpa i organizowana jest szeroka akcja informacyjna.

11 maja ulicami Warszawy przejdzie duża ogólnopolska manifestacja #STOP447 w obronie Polski i Polaków przed bezspadkowymi roszczeniami żydowskimi.

Zobacz także: Tomasz Kalinowski: Wymusiliśmy na rządzie deklaracje antyroszczeniowe. To początek sukcesu. Naciskamy dalej

Ogólnopolska manifestacja odbędzie się rok po podpisaniu ustawy ACT JUST 447: „Nasz rząd musi wiedzieć, że Polacy nie zgodzą się na wypłacanie roszczeń międzynarodowym organizacjom żydowskim” – podkreślał na konferencji Tomasz Kalinowski.

REKLAMA

Komentarze