Air Show: Generał Lech M. oskarżony o przywłaszczenie majątku w wysokości 8 mln złotych

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zarzuty trzem osobom, w związku z przywłaszczeniem mienia podczas organizacji radomskiego „Air Show” – pokazów lotniczych. Wśród nich jest generał Lech M., były dowódca Generalnych Rodzajów Sił Zbrojnych.

REKLAMA

Generał Lech M. i dwójka innych osób podczas organizacji Radom „Air Show” w latach 2010-2015 miała przywłaszczyć około 8 mln złotych. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. Nie przyznali się do zarzuconych im czynów.

Czytaj więcej: [TYLKO U NAS] Były szef ONR w szczerym wywiadzie: „Chciałem zmienić ONR. Mieliśmy ambitne plany”

We wtorek wraz z generałem żandarmeria wojskowa aresztowała szefa oddziału ekonomiczno-finansowego dowództwa generalnego rodzajów sił zbrojnych Dariusza M. (został zawieszony w czynnościach służbowych) oraz prezesa zarządu stowarzyszenia SWAT płk rez. Ryszarda.

Podejrzanym postawiono zarzuty w związku ze sprawą opisywaną w 2015 r. przez portal niezależna.pl. Portal podawał wtedy, że „impreza lotnicza ‚Air Show’ w Radomiu organizowana jest za publiczne pieniądze, (…) zyski z organizacji imprezy czerpie niemal wyłącznie Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne ‚SWAT'”. Portal wskazywał też, że największe wątpliwości budził fakt, że stowarzyszenie „SWAT” zostało dołączone do grona organizatorów imprezy bez procedury przetargowej.

W śledztwie wykazano szereg nieprawidłowości związanych z wyborem organizatora pokazów lotniczych oraz nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami przeznaczonych na organizację „Air Show”

interia

REKLAMA

Komentarze