REKLAMA

Afera w USA. Trump ma kłopoty?

Afera w USA. Trump ma kłopoty?

Był doradca prezydenta USA miał przyznać się do winy. Chce zeznać, że „Trump nakazał mu nawiązać kontakt z Rosjanami”.

REKLAMA

O sprawie poinformowała ABC News. Zastrzegła jednak, że nie potwierdziła jeszcze tej informacji. Źródło miało jednak pochodzić z bliskiego otoczenia Flynna. Wokół informacji jest jednak wiele niejasności. Artykuł dziennikarza wywołał wiele kontrowersji.

Prokurator specjalny Robert Mueller, badający sprawę ingerencji Rosji w wybory w USA, postawił byłemu doradcy prezydenta USA zarzut złożenia fałszywych zeznań podczas przesłuchania przez FBI w sprawie spotkań z byłym ambasadorem Rosji w USA Siergiejem Kislakiem.

Przyznanie się Flynna może oznaczać kłopoty dla Trumpa. Zwłaszcza jeśli chodzi o utrudnienia w działaniu wymiaru sprawiedliwości. Trump skomentował doniesienia: Nigdy nie prosiłem Comey’ego, żeby zaprzestał badać sprawę Flynna.

Na początku marca Flynn zabiegał w rozmowach z komisjami Kongresu prowadzącymi równoległe dochodzenia w sprawie ingerencji Rosjan w wybory o immunitet w zamian za udział w przesłuchaniu na temat możliwych powiązań między Rosją a sztabem wyborczym Trumpa. Rozmowy okazały się bezskuteczne.

bankier.pl

REKLAMA

Komentarze