REKLAMA

Adam Bodnar zajmie się sprawą zastrzelonego w Koninie 21-latka

Adam Bodnar zajmie się sprawą zastrzelonego w Koninie 21-latka

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zajmie się sprawą zabitego przez policjanta 21-latka z Konina. Chłopak prawdopodobnie był dilerem.

W czwartek doszło do tragedii w Koninie. Patrol policji natknął się na grupę chłopaków, jednego 21-latka i dwóch 15-latków. Z pojawiających się informacji wynika, że 21-latek sprzedawał młodszym chłopakom narkotyki. Kiedy policja zbliżyła się do tej trójki, najstarszy chłopak zaczął uciekać. Policjant postrzelił go. Pomimo reanimacji postrzelony zmarł.

REKLAMA

W miejscu tragedii szybko pojawiły się znicze i ludzie, rodzina i znajomi zastrzelonego chłopaka. Co oczywiste bronią jego dobrego imienia. Policja twierdzi, że przy chłopaku znaleziono woreczek z białym proszkiem, prawdopodobnie narkotykami, co miałoby potwierdzić tezę, że 21-latek zajmował się handlem narkotykami. Pojawiają się też informacje, że ofiara została postrzelona od przodu – chciał zaatakować policjanta czy po prostu nie uciekał?

ZOBACZ TAKŻE: Podpisz petycję ws. Nergala! Czy RPO stanie w obronie katolików?

Sprawą zająć się ma Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. Przypomnijmy, że znany z wyraźnie lewicowych poglądów RPO milczy na temat spraw kierowanych do niego ze strony działaczy narodowych. Nie interesowało go do tej pory stawanie w obronie katolików czy nacjonalistów. Czy pomoże w wyjaśnieniu tajemniczej sprawy z Konina? Będziemy informować.

REKLAMA

Komentarze