REKLAMA

Aborcyjny sondaż. Wyniki mogą zaskakiwać

Aborcyjny sondaż. Wyniki mogą zaskakiwać

W Polsce prawo do aborcji gwarantuje ustawa z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Obecnie zostały założone dwa komitety zbierające podpisy nad zmianami w ustawie. Pierwsza grupa chce całkowitego zakazu aborcji. Druga natomiast chce, aby prawo do aborcji obowiązywało do 12 tygodnia życia dziecka w łonie matki.

Jak wynika z sondażu IPSOS przeprowadzonego dla OKO.press 41. proc. Polaków nie chce aby zmieniać zapis ustawy obowiązującej. 40 proc. domaga się prawa do aborcji do 12 tygodnia życia dziecka, a tylko 11 proc. postuluje za całkowitym zakazem aborcji.

REKLAMA

Za liberalizacją przepisów dotyczących aborcji opowiada się 49 proc. wyborców PO.  Wśród wyborców Kukiz’15 ta liczba wynosi 47 proc. Inne partie – 46 proc. wyborców Nowoczesnej i 26 proc. wyborców PiS.

Według sondażu za prawem do aborcji do 12 tygodnia życia dziecka z powodu ciężkiej sytuacji opowiadają się głownie kobiety z wykształceniem zasadniczym zawodowym.

 

Źródło: wp.pl/ Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze