REKLAMA

A. Siarkowska: „Radość z Reformacji jest tak samo uzasadniona, jak radość z rozwodu”

A. Siarkowska: „Radość z Reformacji jest tak samo uzasadniona, jak radość z rozwodu”

Posłanka A. Siarkowska zgłosiła sprzeciw wobec propozycji uczczenia przez Sejm 500-lecia Reformacji. Krok posłanki skrytykowali posłowie opozycji.

Rozpoczęło się od wpisu Sławomira Nitrasa na Twitterze. PIS na wniosek swojej posłanki, pani Siarkowskiej zablokował przyjęcie uchwały oddającej cześć polskim ewangelikom z okazji 500 lat Reformacji. Nie wiem jak to skomentować. Przepraszamy. Jest nam bardzo przykro i wstyd.

REKLAMA

Anna Siarkowska od razu odpowiedziała na atak ze strony Nitrasa. Dlaczego zgłosiłam sprzeciw wobec propozycji uczczenia przez Sejm 500-lecia Reformacji? Bo uważam, że radosne świętowanie wydarzeń, które podzieliły Kościół, to niedobry pomysł.

Skomentował także Cezary Gmyz – Osobiście uważam, że to nieładnie wyśmiewać się z nazwisk. Ale trochę siara. Oczywiście posłanka także odpowiedziała na zaczepny ton dziennikarza – Dla mnie, jako katolika, radość z Reformacji jest tak samo uzasadniona, jak radość z rozwodu. Wolałabym, by wśród chrześcijan panowała jedność, Panie Redaktorze.

Twitter

REKLAMA

Komentarze