Bąkiewicz o Konfederacji: “Stała się platformą dla prorosyjskiej propagandy”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz

Robert Bąkiewicz / Fot. Media Narodowe

Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz skomentował odejście trójki posłów Wolnościowców z Konfederacji. Zauważył, że Konfederacja nadal ma w swoim składzie prorosyjskich posłów.

W poniedziałek trójka posłów Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz ogłosili swoje odejście z koła Konfederacji oraz z koalicji. Jest to efekt piątkowej decyzji Sądu Partyjnego ws. Dziambora. Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz, zauważył, że Konfederacja nadal ma w swoim składzie prorosyjskich posłów.

Konfederacja zupełnie się pogubiła. Pozbywa się posłów, którzy krytykują Rosję. A pozostawia tych, którzy flirtują z Putinem. Twór, który miał zamieszać na scenie politycznej stał się platformą dla prorosyjskiej propagandy Kremla. Wielki zawód

– podsumował ostatnie wydarzenia Robert Bąkiewicz.

To jest przede wszystkim spór o wpływy, o miejsca na listach, niż o idee. Stosunkiem do Rosji, według deklaracji, Dziambor, Winnicki czy Mentzen się nie różnią. To jest podejście, jakie od lat stosował PiS – idee na dalszym planie, jedynie na ustach, a walka o listy, stołki itp.

– napisał pod wpisem Paweł Kubala.

Z kolei do komentarza Bąkiewicza dołączył się m.in. sekretarz portalu Media Narodowe Paweł Kubala. Zauważył on, że na zawirowaniach w Konfederacji zaważyła tzw. walka o miejsca na listach wyborczych.

Oczywiście, nie wszyscy w PiS czy Konfederacji tacy są. Ale milczącą zgodą na taki sposób uprawiania “polityki” dokładają się do tego, że polska polityka jest na tak niskim poziomie merytorycznym, etycznym itd.

– dodał sekretarz portalu Media Narodowe.

Czytaj więcej: Maia Sandu obawia się rosyjskiej inwazji. “Plan Rosji obejmuje sabotaż z udziałem osób przeszkolonych w wojsku”

Wolnościowcy odchodzą z Konfederacji

Znamienne jest, że wniosek na Artura Dziambora napisał radny Prawa i Sprawiedliwości

– stwierdził poseł Jakub Kulesza.

Chodzi o polityka partii Nowa Nadzieja, Bartłomieja Pejo. Jest zięciem Janusza Korwin-Mikke, a także radnym powiatu świdnickiego na Lubelszczyźnie. Kandydował z KW PiS. Jest też wicestarostą powiatu świdnickiego. Bezskutecznie kandydował do Sejmu z list Konfederacji. 

Teraz Wolnościowcy poinformowali o opuszczeniu Konfederacji.

Wolnościowcy opuszczają z dniem dzisiejszym Konfederację, Wolnościowcy zakładają swoje własne koło i tym samym jest to koniec Konfederacji. Jest to koniec tej Konfederacji jaką znamy, koniec tej Konfederacji, na jaką się umawialiśmy – pluralistycznej, która miała aspiracje do tego, żeby być merytoryczną opozycją, tymczasem najbardziej merytorycznych posłów obecnie wyrzuca, zostawia za to spadochroniarzy i gawędziarzy. Taka Konfederacja nie zasługuje już na miano Konfederacji, ponieważ ulega wyraźnej federalizacji

– powiedział poseł Dobromir Sośnierz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY