Lewandowski pokonał Llorisa, ale to Francuzi awansują. Polacy żegnają się z Mundialem

Robert Lewandowski i Kylian Mbappé

Robert Lewandowski i Kylian Mbappé / Fot. PAP/EPA/Friedemann Vogel. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Polacy nadspodziewanie dobrze, ale i tak do przerwy 0:1

W przeciwieństwie do meczów fazy grupowej, Polacy nie zdecydowali się na rozpaczliwą obronę – grali odważnie, mieli okazje. Jednak w żadnej z nich nie mieli wystarczająco dużo szczęścia i nie potrafili akcji doprowadzić do skutecznego zakończenia. To jednak udało się Francuzom. Pod koniec pierwszej połowy, w 44. minucie spotkania Olivier Giroud umieścił piłkę w siatce.

Mbappe show

Jeszcze na początku drugiej połowy wydawało się, że Polacy z taką grą mają szansę na wyrównanie. I rzeczywiście, pojawiały się ku temu okazje. Jednak nasi reprezentanci, skupieni na grze ofensywnej, zostawiali też więcej miejsca francuskim napastnikom. To wykorzystał w 74. minucie spotkania Kylian Mbappe. W 90. podwyższył nawet na 3:0, po pięknym strzale. Naszej reprezentacji udało się jednak zdobyć honorową bramkę. Tę trafił z rzutu karnego w doliczonym czasie gry Robert Lewandowski. Co ciekawe, trafił dopiero za drugim razem. Pierwsze podejście sędzia unieważnił ze względu na to, że Lloris zbyt wcześnie opuścił linię bramkową.

Dziś około 22 czasu polskiego Francuzi dowiedzą się, z kim zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Świata. Wtedy bowiem powinien zakończyć się mecz Anglia – Senegal. We wczorajszych meczach 1/8, podobnie jak w spotkaniu z udziałem reprezentacji Polski, wygrywali faworyci – odpowiednio Holandia i Argentyna.