„Gazeta Polska”: Rosyjskie biznesy narodowca od Winnickiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Winnicki w TVN

Robert Winnicki w TVN / Fot. Twitter

Wiceszef Ruchu Narodowego Mazowsze Paweł Więckowski jeszcze do niedawna prowadził z rosyjskim wspólnikiem firmę oferującą karty paliwowe rosyjskich koncernów naftowych, wcześniej zaś był dyrektorem polskiego przedstawicielstwa spółki-córki Rosnieftu – ustaliła „Gazeta Polska”. Sam zainteresowany potwierdza prowadzenie takich biznesów.

Zobacz także: Niespodziewany ruch premiera Morawieckiego. Uczestniczył w posiedzeniu zespołu ds. energii odnawialnej

Do rewelacji “Gazety Polskiej” odniósł się sam Więckowski, w wypowiedzi cytowanej przez gazetę:

Miałem wspólnika (Władimira Pirogowa), którego poznałem w 2008 roku. Pracowaliśmy razem w firmie (Acorn International Sp. z o. o.), która świadczyła usługi zwrotu podatku VAT z oleju napędowego dla rosyjskich, białoruskich i ukraińskich firm transportowych. Byliśmy w Moskwie na wystawie dedykowanej firmom transportowym (TransRussia) celem sprzedaży usługi firmy, w której pracowaliśmy. Na wystawie poznaliśmy pracowników spółki RN-Card OOO (spółki-córki Rosnieftu), zajmującej się dystrybucją kart paliwowych – wyjaśnił.

Przedsiębiorstwo nie miało swoich przedstawicieli w Polsce. Tę lukę zapełnił Więckowski, razem ze swoim rosyjskim wspólnikiem. W 2009 roku powstała firma RN-Card Polska, później przekształcona w Lucard. W 2014 roku Więckowski zakończył współpracę z Rosnieftem, a rozpoczął z innym rosyjskim koncernem – Łukoilem. Obecnie, z uwagi na sankcje po rosyjskiej agresji na Ukrainę, spółka działacza RN jest postawiona w stan likwidacji.

Jak relacjonuje w swoim artykule “Gazeta Polska”, w swoich wpisach w mediach społecznościowych Więckowski powiela obecne w rosyjskiej propagandzie kalki, np. twierdząc, że USA i Rosja dogadają się ponad głowami Ukrainy, czy że rzekomo to Polska prze do wojny z Rosją. W listopadzie 2022 roku, wedle swojej deklaracji szedł w Marszu Niepodległości “pod hasłem Polska Państwem Narodowym”, krytykując oficjalne hasło i plakat Marszu, zaprezentowane przez Stowarzyszenie “Marsz Niepodległości”, na czele z prezesem Robertem Bąkiewiczem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Gazeta Polska

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY