Pech Roberta Lewandowskiego. Polska zremisowała z Meksykiem [+WIDEO]

KATAR2022
Polska przeciwstawiła się Meksykanom

Mecz Polska vs Meksyk na Mistrzostwach Świata w Katarze 2022 / Fot. PAP/EPA/Mohamed Messara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Polska reprezentacja po wymagającym spotkaniu zremisowała z Meksykiem 0:0. Ten mecz mógł potoczyć się całkiem inaczej, gdyby Robert Lewandowski wykorzystał w 58 min rzut karny.
  • Polska reprezentacja zremisowała w pierwszym spotkaniu z drużyną Meksyku.
  • Nasi zawodnicy próbowali odnaleźć drogę do bramki przeciwnika, lecz ta sztuka się nie udała.
  • Niestety w 58 min Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego.

Po sensacyjnym zwycięstwie Arabii Saudyjskiej z Argentyną nadszedł czas na kolejny pojedynek grupy C, czyli Polska vs Meksyk. Nasi zawodnicy wyszli na mecz w bojowych nastrojach co widać było w pierwszych minutach meczu. Do końca pierwszej części spotkania obie drużyny próbowały szukać miejsca do oddania dogodnego strzału na bramkę przeciwnika.

Koszmar, który będzie się śnił Lewandowskiemu

Natomiast druga połowa mogła przynieść dla polskiej reprezentacji upragnione zwycięstwo. W 58 min meczu kapitan Robert Lewandowski został sfaulowany w polu karnym przeciwnika. Sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny. Do “jedenastki” podszedł oczywiście napastnik FC Barcelony. Tak jak udowadniał to na przestrzeni kariery, że potrafi mocno strzelić z karnego, tak na nieszczęście polskiej reprezentacji uderzył on piłkę tym razem zbyt delikatnie, aby Ochoa nie poradził sobie z jej obronieniem.

W dalszych minutach spotkania, Polska reprezentacja próbowała jeszcze parokrotnie znaleźć drogę do siatki, lecz niestety ta sztuka się nie powiodła. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pechowym remisem.

Michniewicz z lekkim niedosytem

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz w wywiadzie dla “TVP Sport” skomentował na “gorąco” przebieg spotkania. Podkreślił, że choć czuje niedosyt to nie obwinia Lewandowskiego o zmarnowanie rzutu karnego.

Jeśli grasz na mistrzostwach świata, masz 0:0 i masz rzut karny, którego marnujesz, to zawsze będzie niedosyt. To się zdarza w sporcie, to są emocje, nikt nie ma pretensji do Roberta, wielcy piłkarze też nie strzelali rzutów karnych

– powiedział Czesław Michniewicz.

Następnie odniósł się do najbliższego spotkania z Arabią Saudyjską. Przypomniał, że już wcześniej analizował grę tej drużyny i przestrzegał polskich dziennikarzy przed hurraoptymizmem.

Znam siłę Arabii, mnie niczym nie zaskoczyli. Grali tak, jak zawsze. Mówiłem kolegom dziennikarzom, że Arabia Saudyjska to nie jest łatwy rywal. I wiedziałem, że tak będą grali. Mamy na nich plan, ale trzeba ten plan wdrożyć i przeanalizować spotkanie

– podkreślił selekcjoner.

W następnym spotkaniu Polska zmierzy się przeciwko reprezentacji Arabii Saudyjskiej, która jest obecnie liderem w naszej grupie. Już teraz można zaznaczyć, że to nie będzie łatwe spotkanie co Saudyjczycy udowodnili już w meczu z Argentyną. Spotkanie drugiej kolejki odbędzie się w sobotę o godz. 14.