Bąkiewicz: Nasze środowisko stara się budować własną narrację

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz. / Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Nasze środowisko stara się budować własną narrację. Przypomnę, że to my zrealizowaliśmy projekt "Stop 447", na bazie którego Konfederacja dostała sie do Sejmu - powiedział Robert Bąkiewicz.

Dziennikarz telewizji TV Republika Ryszard Gromadzki przeprowadził wywiad z Robertem Bąkiewiczem dla “Do Rzeczy”. Prezes Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości” wypowiedział się między innymi na temat konfliktu wewnątrz niego.

Moje środowisko jest niezależne od partii Ruch Narodowy. To wywołuje pewne napięcia, dlatego że ta partia chciałaby mieć wpływ na wiele elementów życia społecznego, w którym działają środowiska narodowe. Powiem nawet mocniej: od lat mam wrażenie, że Winnicki i jego załoga zwalczają wszelką niezależność po naszej stronie „barykady” bardziej niż wrogów stojących naprzeciwko nas.

Bąkiewicz powiedział również, że prawdopodobnie Konfederacja chciałaby wykorzystać Marsz Niepodległości dla własnych celów politycznych. Zapytany o zarzuty o “zaprzedanie się PiSowi”, odparł:

Niezależność wobec Ruchu Narodowego i Konfederacji jest przez moich krytyków oceniana jako kolaboracja z PiS. (…) różne podmioty związane z Robertem Winnickim czy Młodzieżą Wszechpolską dostają potężny granty – chociażby 2 mln bezpośrednio od premiera Morawieckiego, bez żadnego konkursu. W Sejmie mieliśmy różne głosowania, które też można odczytywać jako przejaw politycznej korupcji ze strony Konfederacji.

Bąkiewicz nie wyjaśnił, jakie głosowania miał na myśli. Powiedział, że ten wewnętrzny spór będzie osłabiał “nasze środowisko”. Podkreślił, że jest “otwarty na rozmowy i negocjacje”. Oznajmił też, że myśli, iż w przypadku znalezienia się poza stowarzyszeniem, “otworzyłaby się przestrzeń do podjęcia wielu różnych inicjatyw”.

Ślubu ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości nie brałem. Mam w życiu co robić – podkreślił.

“Stawiam na własną podmiotowość polityczną”

Nie rozmawiałem z politykami PiS na temat żadnych list. Stawiam na własną podmiotowość polityczną.

Bąkiewicz oznajmił, że nie wyklucza podjęcia w przyszłości działalności stricte politycznej, a “wypchnięcie” go ze stowarzyszenia dałoby mu więcej czasu. Powiedział również:

Politycy Konfederacji mają jakąś fobię na punkcie PiS. Przez kilka lat obecności w parlamencie ich polityka skupia się prawie wyłącznie na atakowaniu ekipy rządzącej. Z jednej strony to dobrze, że taka krytyka jest, jeśli jest ona merytoryczna (…) Nasze środowisko stara się budować własną narrację. Przypomnę, że to my zrealizowaliśmy projekt “Stop 447”, na bazie którego Konfederacja dostała się do Sejmu. To, że Konfederacja jest w Sejmie, to również zasługa tego, że jej politycy mogli pokazywać się w telewizjach Media Narodowe oraz wRealu24.

Robert Bąkiewicz w wywiadzie odniósł się też do rozwoju telewizji Media Narodowe. Wg planów, stacja do końca przyszłego roku ma docierać do 2 mln “gniazdek”. Prowadzone są rozmowy nie tylko z operatorami kablowymi z Polski, ale także z Litwy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY