Bąkiewicz o Marszu Niepodległości: To święto Polaków, polskich patriotów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz Powstania Warszawskiego 2022.

Od lewej: Bartosz Józwiak, Robert Bąkiewicz i Paweł Kryszczak / Fot. PAP/Marcin Obara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak co roku, Marsz Niepodległości ruszy 11 listopada z Ronda Dmowskiego w Warszawie.

Jak co roku, Marsz Niepodległości ruszy 11 listopada z Ronda Dmowskiego w Warszawie. Zmianom nie ulegnie trasa – przebiegnie Alejami Jerozolimskimi i Mostem Poniatowskiego, a zwieńczenie jej odbędzie się na błoniach Stadionu Narodowego.

Marsz Niepodległości 2022

“Silny Naród, Wielka Polska” to hasło tegorocznego Marszu.

W piątek około godz. 13:30 odmówimy Różaniec święty w intencji naszej ojczyzny. Potem, po przemówieniach kombatantów wojennych i odśpiewaniu hymnu państwowego, ruszymy w stronę błoni Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie marsz zakończy się pokazami artystycznymi i wystąpieniami.

Spodziewane prowokacje?

Bąkiewicz stwierdził, że spodziewa się “pewnych działań”, mających na celu zdyskredytować Marsz.

Jeżeli jakieś osoby będą się zachowywały w nieodpowiedni sposób albo miały nieodpowiednie emblematy, albo będą nastawieni konfrontacyjnie, to będziemy takie osoby wypraszali ze zgromadzenia, bo to święto Polaków, polskich patriotów.

Wiceminister spraw wewnętrznych powiedział, że zrobione zostanie wszystko, aby tegoroczny Marsz Niepodległości odbył się bezpiecznie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do rzeczy, Wnp, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY