PiS dał na lokal narodowcom związanym z Konfederacją 3,5 miliona z publicznych pieniędzy [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Winnicki

Robert Winnicki / Fot. PAP/Albert Zawada. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Z zasady środki publiczne powinny pozostawać w kieszeni podatników albo być wydawane w celu zaspokojenia potrzeb wszystkich obywateli w wypadku gdy obywatele nie są w stanie sami zaspokoić tych potrzeb np. sfinansować wodociągów, kanalizacji, dróg, sądownictwa czy policji.

Niestety przez 30 lat po transformacji środowiska lewicowe były hojnie finansowane ze źródeł publicznych (samorządowych i państwowych) oraz z zagranicy, co pozwoliło im na zdobycie zaplecza w postaci lokali i stabilnego finansowania dla swojej działalności. Równocześnie środowiska patriotyczne i prawicowe takiego wsparcia nie miały. W wyniku tego lewica jest uprzywilejowana i może monopolizować debatę publiczną i działalność społeczną.

Zobacz także: Dramat Polaków na Litwie. “Najpierw ukradli Polakom ziemie, potem nazwiska, a teraz ukradli naszym dzieciom możliwość nauki”

3,5 mln zł dla narodowców związanych z Konfederacją od PiS

Cieszy to, że taki patologiczny stan jest łagodzony przez PiS wsparciem ze środków publicznych dla środowisk patriotycznych. Przykładem takiej pozytywnej polityki jest 3,5 miliona złotych, jakie dostało na zakup lokalu w centrum Warszawy od PiS założone przez narodowców związanych z Konfederacją Stowarzyszenie Przemysła II. W lokalu tym utworzono Centrum Kształcenia Młodzieży “Kuźnia”.

Jak informuje w swoim poście na Facebooku Stowarzyszenie Przemysła II „Centrum Kształcenia Młodzieży <<Kuźnia>> w założeniu Stowarzyszenia stanowić ma ogólnodostępne miejsce dla patriotycznej młodzieży, w którym będzie miała ona możliwość: ekspresji swojej kreatywności, organizowania wydarzeń, formowania cech niezbędnych liderom społecznym, tworzenia inicjatyw medialnych i kulturalnych, integrowania z innymi środowiskami młodzieżowymi oraz studenckimi”.

Dyrektorem centrum został wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch – były dyrektor biura poselskiego posła Konfederacji Roberta Winnickiego. Centrum mieści się w lokalu przy ulicy Stawki w śródmieściu Warszawy, niedaleko Dworca Gdańskiego (gdzie jest przystanek metra, kolei, autobusów i tramwajów). Lokal ma trzy kondygnacje, w podziemiu ma salę konferencyjną i studio nagraniowe, na poziomie ulicy pomieszczenia, do których wchodzi się bezpośrednio z ulicy (w takich pomieszczeniach są zazwyczaj sklepy), na piętrze jest oszklony gabinet. W Warszawie chyba żadna z organizacji (również lewicowych i pseudo liberalnych) nie ma takiego reprezentacyjnego lokalu.

Centrum zostało sfinansowane przez PiS z dwu źródeł. Po pierwsze z Funduszu Patriotycznego (którym zarządza Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej) stowarzyszenie dostało 1,5 mln zł i 1,998 mln zł z rezerwy budżetowej znajdującej się w dyspozycji premiera Morawieckiego.

Stowarzyszenie Przemysła II

Stowarzyszenie już wcześniej dostawało od PiS pieniądze podatników. W 2019 roku 8.000 zł dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej, na patriotyczny koncert, w 2020 roku 15.000 z Narodowego Centrum Kultury na “Cyfrową Bibliotekę Myśli Narodowej”, w 2021 roku 323.000 z Narodowego Instytutu Wolności na szkolenia z PR, marketingu i fundraisingu dla liderów organizacji pozarządowych.

Misją Stowarzyszenia im. Przemysła II „jest aktywizacja młodych ludzi oraz kształtowanie wśród nich postaw obywatelskich, poprzez realizację projektów upowszechniających polską kulturę i tradycję narodową. Głównym przedmiotem działalności Stowarzyszenia są m.in.: integracja młodzieży, promocja postaw patriotycznych i narodowych; upowszechnianie wiedzy o historii i dziedzictwie Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskiej myśli narodowej, katolicko-społecznej i konserwatywnej”.

Celem stowarzyszenia jest „krzewienie patriotyzmu, ochrona i upowszechnianie dziedzictwa narodowego, podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, kulturowej i obywatelskiej, promowanie patriotyzmu gospodarczego i konsumenckiego, propagowanie solidaryzmu społecznego, promowanie idei samorządności, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, podejmowanie działań na rzecz ochrony, dokumentacji i konserwacji zabytków narodowych i miejsc pamięci historycznej, wspieranie patriotycznego wychowania oraz budowanie więzi społecznych wśród dzieci i młodzieży, działalność charytatywna, promocja i organizacja wolontariatu, wspieranie integracji międzypokoleniowej lokalnych społeczności”.

Patron stowarzyszenia Przemysł II był królem Polski w latach 1295–1296. Po siedmiu miesiącach panowania został zamordowany z inspiracji margrabiów brandenburskich. Miejmy nadzieje, że stowarzyszenie nie chce pójść w ślady swojego patrona.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY