Gen. Wroński: Nie możemy sobie pozwolić, żebyśmy posiadali małą armię [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gen. Dariusz Wroński

Gen. Dariusz Wroński / Fot. Media Narodowe

"300 tys. armia, 50 tys. Wojsk Obrony Terytorialnej to jest absolutne minimum i nie ma tutaj nad czym dyskutować " - mówił w Dniu na żywo w MN gen. Dariusz Wroński.

Zobacz także: Amerykanie znów odwiedzili Tajwan, a Chiny ponownie przeprowadziły ćwiczenia [+WIDEO]

Święto Wojska Polskiego

“To bardzo ważne święto, w którym aż się prosi, by powiedzieć takie sakramentalne słowa – koledzy drodzy, którzy dziś bronią naszej Ojczyzny, życzę Wam jednego – tyle powrotów do domu, ile wyjść i żołnierskiego szczęścia, by godnie wykonywać zadania, których się podjęliście wstępując do wojska i wkładając polski mundur” – mówił gen. Wroński.

Konieczność nowoczesnego uzbrojenia

“Polska musi mieć dzisiaj najsilniejszą armię, w tym najsilniejsze wojska lądowe w Europie. Jako państwo frontowe, Polska dobrze uzbrojona, wyposażona, musi jasno wskazywać, że każde naruszenie granic wiązać się będzie z totalną klęską przeciwnika. Jeśli przeciwnik przypuści na Polskę atak, zostanie mu przetrącony kręgosłup. Dlatego nowoczesne i wielomodułowe uzbrojenie, kompatybilne z systemami sojuszników z NATO, na naszych oczach zasila dzisiaj polską armię. To jest konieczność, a nie tylko wymaganie, czy jakieś wyzwanie” – podkreślał gość MN.

Silna armia

“Liczby, jakie przedstawił nasz rząd przy ustawie o obronności to ja nawet rozwinąłbym to dalej – pięć, sześć dywizji to jest minimum dla takiej pojemności obszarowej Polski, dla takiej liczby obywateli. Jesteśmy flanką wschodnią, za naszą granicą jest przeciwnik, który został już zdefiniowany jako wróg dla NATO, dla Polski. Nie możemy sobie pozwolić, żebyśmy posiadali małą armię. 300 tys. armia, 50 tys. Wojsk Obrony Terytorialnej to jest absolutne minimum i nie ma tutaj nad czym dyskutować” – podsumował gen. Wroński.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY