​Woda skażona bakterią coli w gminie Sochocin. Sanepid wydał ostrzeżenie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
W najbliższym czasie nastąpi kolejna podwyżka cen za wodę i ścieki

Podwyżka cen za wodę i ścieki / Fot. Pixabay

W wodociągach w gminie Sochocin wykryto bakterie z grupy coli. Służby sanitarne ostrzegają, że woda z kranu nie nadaje się do spożycia.

W gminie Sochocin wykryto w wodociągach bakterie coli. Problem z dostępem do wody pitnej dotyczy 5 tys. mieszkańców z 18 miejscowości. Jak poinformował powiatowy inspektor sanitarny w Płońsku Krzysztof Bielski, mieszkańcy mogą z niej nadal korzystać.

Należy unikać picia wody bezpośrednio z kranu. Mogą ją wykorzystywać po przegotowaniu do mycia lub korzystania w WC. Właściciel ma wkrótce dokonać chlorowania wody i przedstawić wyniki badań.

Mogą z niej korzystać po przegotowaniu, można jej używać do mycia czy używania w WC, ale nie mogą jej pić bezpośrednio. Badania trwają. Właściciel wodociągu ma wykonać chlorowanie i przedstawić wyniki swoich badań

– informuje powiatowy inspektor sanitarny w Płońsku Krzysztof Bielski.

Wyniki badań sanepidu będą znane po długim weekendzie. Trwa płukanie i czyszczenie wodociągu.

Czytaj więcej: Brakuje ponad 16 tys. nauczycieli w państwowych szkołach

Skażenie wody na Odrze

Właściwe służby badają potężne skażenie Odry od kilku dni. W rzece są tysiące śniętych ryb, które wyławia Straż Pożarna, przedstawiciele straży rybackich, stowarzyszeń ekologicznych oraz wolontariuszy”.

O zatruciu rzeki portal pisała m.in. gazetalubuska.pl, kiedy fala z mnóstwem śniętych ryb dotarła do województwa lubuskiego. Sprawą zajął się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu i prokuratura. Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa przeciwko środowisku poprzez zanieczyszczenie wód powierzchniowych co spowodowało obniżenie jakości wody oraz zniszczenie w świecie zwierzęcym. Eksperci wskazują, że mamy do czynienia z wielkim zagrożeniem zarówno ekosystemu, jak i życia i zdrowia ludzi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY