Na mikrolotowych mistrzostwach świata zdobywamy trzy medale

Zdjęcie ilustracyjne

Reprezentanci Polski na mikrolotowych mistrzostwach świata / Fot. FB Aeroklub Polski

Na mikrolotowych mistrzostwach świata nasi reprezentanci zdobyli aż trzy medale, złoto w klasie wiatrakowce wywalczyli Dominika Jurkiewicz i Marcin Majsterek, srebro w klasie motolotni Henryk Orwat oraz srebro przypadł nam w klasyfikacji drużynowej.

W dniach 23 do 29 lipca odbyły się mikrolotowe mistrzostwa świata w miejscowości Hosin. Zawody mikrolotowe, czyli rywalizacja na ultralekkich samolotach, motolotniach i wiatrakowcach rozgrywane były w Czechach w klasach:

Klasa RAL-1 (samoloty ultralekkie jednomiejscowe)

Klasa RAL-2 (samoloty ultralekkie dwumiejscowe)

Klasa GL2 – wiatrakowce dwumiejscowe

Klasa WL1 – motolotnie jednomiejscowe

Klasa WL2 – motolotnie dwumiejscowe

Tygodniowe zmagania przyniosły Polsce aż trzy medale – złoto indywidualne w klasie wiatrakowce wywalczyli Dominika Jurkiewicz i Marcin Majsterek

srebro indywidualne w klasie motolotni, które zdobył Henryk Orwat

oraz srebro drużynowe!!

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Pozostałe miejsca naszych zawodników:

• Mietek Szurgot- Miejsce V (AL1)
  • Piotr Pacyński – Miejsce VIII (WL1)
  • Piotr Gajewski Vel Ołdakowski i Maciek Marszałek – Miejsce IV (RGL2)
  • Łukasz Hałasa i Rafał Klęk – Miejsce VI (WL2)

Klasyfikację medalową mistrzostw wygrali gospodarze, zdobywając aż 9 medali, 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe krążki, Polska zajęła drugie miejsce z 1 złotym i dwoma srebrami. Udział w zawodach był współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.