Bąkiewicz: Przed wojną Wolny Gdańsk był przeciw budowie portu i kolei, dziś Tusk jest przeciw CPK

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Centralny Port Komunikacyjny - wizualizacja

Centralny Port Komunikacyjny - wizualizacja / Fot. Twitter

Przed wojną, Wolny Gdańsk był przeciw budowie portu w Gdyni i kolei ze Śląska do Gdyni. Dziś gdańszczanin [Tusk] jest przeciw CPK - napisał Bąkiewicz.
  • W 2018 roku portal Niezlomni.com napisał, że wypowiedź Trzaskowskiego o nowym lotnisku w Berlinie będzie mu długo wypominana. Nie mylił się.
  • Do tekstu nawiązał Robert Bąkiewicz w niedawnym wpisie na Twitterze.
  • Donald Tusk rozmawiał z mieszkańcami Mikołowa, jacy protestowali przeciwko budowie kolei dużych prędkości w ramach CPK na ich ziemi.
  • Zobacz też: USA: Franciszkanin aresztowany za pomoc bliźnim [+WIDEO]

W 2018 roku portal Niezlomni.com napisał, że wypowiedź Trzaskowskiego o nowym lotnisku w Berlinie będzie mu długo wypominana. Nie mylił się.

Do tekstu nawiązał Robert Bąkiewicz w niedawnym wpisie na Twitterze.

Przed wojną, Wolny Gdańsk był przeciw budowie portu w Gdyni i kolei ze Śląska do Gdyni. Dziś gdańszczanin [Donald Tusk] jest przeciw Centralnemu Portowi Lotniczemu (tj. Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu – przyp. red.), który ma strategiczne znaczenie dla [Polski]. Cóż, jak mówi [Rafał Trzaskowski], kolega partyjny Tuska, “przecież mamy lotnisko w Berlinie”.

Bąkiewicz nawiązał do wypowiedzi Trzaskowskiego, który nie był zwolennikiem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Powodem było to, że podobne lotnisko powstawało w stolicy Niemiec:

Mamy gigantomanię PMM, który proponuje lotnisko w szczerym polu. W Berlinie udało się po latach, i będziemy mieli lotnisko (…) no trudno będzie z nim konkurować. Mamy Okęcie, mamy lotnisko w Modlinie, i to absolutnie Warszawie wystarczy.

Donald Tusk na Śląsku

Profil Platformy Obywatelskiej opublikował na Twitterze materiał wideo, na którym Donald Tusk rozmawia z mieszkańcami Mikołowa, jacy protestują przeciwko budowie kolei dużych prędkości w ramach CPK na ich ziemi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY