MŚ w płetwach kończymy z 4 medalami. Szymon Kropidłowski dwukrotnie złoty

Zdjęcie ilustracyjne

Od lewej stoją: Bartosz Makowski, Julia Małachowska, Antonina Dudek, Szymon Kropidłowski / Fot. FB Uks Delfinek Chodzież

Mistrzostwa świata w pływaniu w płetwach kończymy z dorobkiem 4 medali. To najlepszy występ w historii naszych startów w tej dyscyplinie. Dwa złote medale wywalczył Szymon Kropidłowski, a po jednym brązie zdobyli Antonina Dudek i sztafeta mieszana.

Historyczny sukces w pływaniu w płetwach!

Pływanie w płetwach to dyscyplina sportów podwodnych. Zawodnik staruje podobnie jak w pływaniu na basenie 50-metrowym dodatkowo wyposażony w zależności od konkurencji w płetwy podwójne lub monopłetwę oraz w fajkę oddechową, a także z aparatem oddechowym i butlą.

Na filmie dwa medalowe finały z udziałem naszych reprezentantów na 50 m bifins

Historyczny sukces odnieśli nasi reprezentanci na mistrzostwach świata w pływaniu w płetwach, które odbyły się w Cali (Kolumbia) w dniach 20 do 23 lipca. Biało-czerwoni zdobyli aż 4 medale, nigdy wcześniej w tej dyscyplinie na światowym czempionacie nie mieliśmy takiego dorobku. Ostatni sukces medalowy odnieśliśmy na mistrzostwach świata w 2016 roku, zdobywając jeden brązowy krążek.

Największym bohaterem w Cali w naszej ekipie był Szymon Kropidłowski, który wywalczył aż dwa złote medale. Najpierw w pływaniu w dwóch płetwach bi-fins został mistrzem świata na 100 m bijąc dodatkowo rekord świata na tym dystansie 41,11 sek., a następnie mistrzem świata na 50 m również z rewelacyjnym wynikiem 18,55 sek. Niedawno na zawodach World Games 19-letni zawodnik UKS Manta Kościerzyna stanął na podium w pierwszych swoich startach w gronie seniorów, zdobywając złoto i srebro. Teraz sprawił nam jeszcze większą niespodziankę, zdobywając dwa razy złoto.

W konkurencjach indywidualnych udało nam się wywalczyć jeszcze jeden medal. Na dystansie 50 m. w dwóch płetwach bi-fins kobiet brąz przypadł Antoninie Dudek, to największy sukces w karierze zawodniczki Uks Delfinek Chodzież. Czwarte miejsce na 50 m BF zajęła jej klubowa koleżanka Julia Małachowska.

Historyczny medal w sztafecie!

Na filmie finał z udziałem naszej brązowej sztafety

Drugi brązowy medal zdobyliśmy w pięknym stylu z nowym rekordem Polski w sztafecie mieszanej na 4×100 m. BF. w składzie: Szymon Kropidłowski, Antonina Dudek, Julia Małachowska i Bartosz Makowski z UKS Rekin Wrocław. Do srebrnego medalu zabrakło tylko 0,04s. Znowu rewelacyjny występ zanotował Szymon Kropidłowski, który wynikiem 40,87 na pierwszej zmianie ustanowił kolejny rekord świata, jest to pierwszy w historii wynik poniżej 41 sekund w BF, nikt przed nim tego wcześniej nie dokonał płynąc kraulem w płetwach.