“Bild”: Scholz i jego partia blokują dostawy ciężkiej broni dla Ukrainy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Scholz

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz / Fot. PAP/EPA/Omer Messinger. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak podaje niemiecki "Bild", kanclerz Olaf Scholz i jego partia SPD są coraz bardziej odosobnieni w podejściu do dostaw ciężkiej broni dla Ukrainy.

Krytyka polityki kanclerza rośnie

Jak podaje niemiecki “Bild”, kanclerz Olaf Scholz i jego partia SPD są coraz bardziej odosobnieni w podejściu do dostaw ciężkiej broni dla Ukrainy. Współrządzący z SPD Zieloni od dawna domagają się dostarczenia Ukrainie niemieckich transporterów opancerzonych. Od niedawna podobnie mówi partia FDP. Jeśli dodać do tego opozycyjne partie CDU/CSU, słowa o odosobnieniu w tej kwestii wydają się trafione.

Ugrupowania wchodzące w skład koalicji z partią rządzącą są nastawione coraz bardziej krytycznie do polityki międzynarodowej kanclerza Scholza.

Dostawa dla Ukrainy

Politycy z różnych partii opowiedzieli się za dostarczeniem Ukrainie transporterów opancerzonych typu Fuchs. Jak pisze “Bild”:

Jednak Urząd Kanclerski oraz ministerstwo obrony, także kierowane przez SPD, blokują sprawę i nie pozwalają Radzie Bezpieczeństwa na podjęcie decyzji w sprawie zatwierdzenia.

Przedstawiciel Zielonych Anton Hofreiter orzekł:

Niemieckie pojazdy opancerzone, jak na przykład Marder, Fuchs lub Dingo, mogłyby ocalić niezliczoną liczbę istnień ludzkich na Ukrainie. Dlatego jest pilne i konieczne, aby rząd federalny dostarczył bojowe wozy piechoty lub transportery opancerzone.

Zdaniem Plötnera, doradcy kanclerza Olafa Scholza ds. polityki zagranicznej, Niemcy wspierają Ukrainę:

politycznie, gospodarczo i militarnie w wystarczającym stopniu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY