Mamy już ponad 100 medali w największych imprezach sportowych

Zdjęcie ilustracyjne

Katarzyna Wasick na mistrzostwach świata w pływaniu przed finałowym wyścigiem na 50 m stylem dowolnym, w którym jak się okazało zajęła 2 miejsce / Fot. FB Kasia Wilk - Wasick

Nasi sportowcy zdobyli w 2022 roku już ponad 100 medali lub miejsc w pierwszej trójce w imprezach najwyższej rangi światowej we wszystkich dyscyplinach olimpijskich jak i nieolimpijskich. Jak się okazuje większość z tych sukcesów jest związana z wodą!

Jedną z największych i najważniejszych imprez sportowych, jakie odbyły się w 2022 roku były Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Nasi reprezentanci nie wypadli w tej imprezie zbyt dobrze, zdołali wywalczyć tylko 1 brązowy medal. Czy to znaczy jednak, że jesteśmy słabi w sporcie? Przeważnie od tego jak w Igrzyskach Olimpijskich wypadamy zależy to, jaki tworzy się w nas kibicach obraz siły naszego sportu. To jednak błędny pogląd. O tym jak silni jesteśmy w sporcie nie powinny decydować przekazy medialne z największych i najbardziej popularnych imprez sportowych. O tym jak silni jesteśmy w sporcie powinny decydować wyniki takie, jak naprawdę osiągamy nie tylko w sportach medialnych czy olimpijskich, ale również w tych mniej znanych nieolimpijskich. A takich sukcesów mamy już w 2022 roku już dosyć sporo. Nasi sportowcy zdobyli już ponad 100 medali!

Jakich sukcesów sportowych mamy najwięcej w tym roku?

W imprezach najwyższej rangi światowej, czyli w zawodach sportowych, gdzie startuje czołówka najlepszych sportowców na świecie, podobnie jak na Igrzyskach Olimpijskich, nasi reprezentanci zdobyli już 106 medali (albo miejsc w pierwszej trójce)! Przede wszystkim dzięki naszym specjalistom od pływania lodowego (zimowego), którzy na mistrzostwach świata rozegranych w naszym kraju w Głogowie wywalczyli aż 31 krążków. Sporo zawdzięczamy również innym sportom związanym z wodą.

Niedawno na Mistrzostwa świata w nurkowaniu swobodnym, czyli we Freedivingu zdobyliśmy aż 19 medali. Najpierw na mistrzostwach świata CMAS nasi reprezentanci zdobyli 9 medali, a po chwili na kolejnym światowym czempionacie AIDA zdobywamy kolejnych 10 krążków. To ogromny sukces naszych freediverów, dzięki którym kolejny wodny sport po pływaniu zimowym staje się polską specjalnością.

W sumie w sportach związanych z wodą zdobyliśmy już w tym roku aż 59 medali, czyli większą część wszystkich sukcesów (106 medali). Do pływaków zimowych i specjalistów od nurkowania swobodnego dołączyli jeszcze nasi pływacy ścigający się na basenie olimpijskim, którzy na mistrzostwach świata wywalczyli srebro i brąz, nasz specjalista od kajakarstwa w stylu wolnym, który również na mistrzostwach świata zajął 2 miejsce oraz żeglarze lodowi, którzy w najważniejszych imprezach w tym sporcie zdobyli aż 5 medali, a także brązowi wędkarze z mistrzostw świata w spinningu.

Nasi lekkoatleci zdobyli 5 miejsc na podium, reprezentanci łyżwiarstwa szybkiego również 5 miejsc w pierwszej trójce, a specjaliści od ścigania się psimi zaprzęgami z mistrzostw świata przywieźli 4 krążki w warunkach śnieżnych, ale również dwa w warunkach bezśnieżnych w ściganiu się na rowerach z psem. Trzy medale mistrzostw świata zdobyliśmy w warcabach, a także w wyciskaniu sztangi leżąc, dwa w boksie za sprawą naszych pań, również dwa medale wywalczyli w pucharze świata nasi specjaliści od indoor skydivingu, natomiast nasi tenisiści za sprawą głównie Igi Świątek mają na swoim koncie na razie dwa miejsca w pierwszej trójce, bilard ma złoto, a specjaliści sportów motorowych, reprezentanci short tracku, trójboju siłowego, skoków narciarskich i brydża sportowego zdobyli po jednym trzecim miejscu.

Wspaniale zaprezentowali się ostatnio nasi piloci na mistrzostwach świata w akrobacji samolotowej w klasie średnio zaawansowanej zdobywając aż 8 medali. Historyczny sukces odnieśli również niedawno reprezentanci tajskiego boksu, czyli mauy thai, zdobywając na mistrzostwach świata aż 5 medali. W sumie dzięki sukcesom aż w 24 dyscyplinach olimpijskich i nieolimpijskich, z czego większość stanowią mniej popularne sporty, nasz dorobek to 36 złotych, 34 srebrnych i 36 brązowych medali lub miejsc w pierwszej trójce. Czekamy na kolejne sukcesy sportowe naszych reprezentantów we wszystkich sportach medialnych i mniej znanych, z których również powinniśmy być dumni, ponieważ wszystkie najważniejsze sukces we wszystkich dyscyplinach olimpijskich i nieolimpijskich tworzą prawdziwy obraz siły naszego sportu.