Iga Świątek.. i kto jeszcze? Mamy już ponad 80 medali w największych zawodach w 2022 roku

Iga Świątek

Iga Świątek / Fot. PAP/EPA/Erik R. Lesser. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Niedawno nasza wspaniała tenisistka Iga Świątek odniosła kolejny wielki sukces, po raz drugi zwyciężając Roland Garros, czyli turniej wielkiego szlema, gdzie startują najlepsi tenisiści z całego świata. Jednak to nie jedyny nasz sukces w tym roku w imprezie gdzie startowała najlepsza czołówka w danym sporcie.

Jedną z największych i najważniejszych imprez sportowych, jakie odbyły się w 2022 roku były Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Nasi reprezentanci nie wypadli w tej imprezie zbyt dobrze, zdołali wywalczyć tylko 1 brązowy medal. Czy to znaczy jednak, że jesteśmy słabi w sporcie? Przeważnie od tego jak w Igrzyskach Olimpijskich wypadamy zależy to, jaki tworzy się w nas kibicach obraz siły naszego sportu. To jednak błędny pogląd. O tym jak silni jesteśmy w sporcie nie powinny decydować przekazy medialne z największych i najbardziej popularnych imprez sportowych. O tym jak silni jesteśmy w sporcie powinny decydować wyniki takie, jak naprawdę osiągamy nie tylko w sportach medialnych czy olimpijskich, ale również w tych mniej znanych nieolimpijskich. A takich sukcesów mamy już w 2022 roku już dosyć sporo.

Ile i jakich sukcesów sportowych mamy już w tym roku?

W imprezach najwyższej rangi światowej, czyli w zawodach sportowych, gdzie startuje czołówka najlepszych sportowców na świecie, podobnie jak na Igrzyskach Olimpijskich, nasi reprezentanci zdobyli już 82 medale (albo miejsc w pierwszej trójce)! Przede wszystkim dzięki naszym specjalistom od pływania lodowego (zimowego), którzy na mistrzostwach świata rozegranych w naszym kraju w Głogowie wywalczyli aż 31 krążków. Sporo zawdzięczamy również innym sportom zimowym, jak żeglarstwo lodowe, gdzie w tych najważniejszych imprezach w tym sporcie zdobyliśmy aż 5 medali oraz łyżwiarstwu szybkiemu, gdzie zdobyliśmy również 5 miejsc na podium, a także psim zaprzęgom, gdzie z mistrzostw świata przywieźliśmy 4 krążki w warunkach śnieżnych, ale również dwa w warunkach bezśnieżnych w ściganiu się na rowerach z psem.

Nasi lekkoatleci zdobyli również 5 miejsc na podium, trzy medale mistrzostw świata zdobyliśmy w warcabach, a także w wyciskaniu sztangi leżąc, dwa w boksie za sprawą naszych pań, również dwa medale wywalczyli w pucharze świata nasi specjaliści od indoor skydivingu, natomiast nasi tenisiści za sprawą głównie Igi Świątek mają na swoim koncie na razie dwa miejsca w pierwszej trójce, bilard ma złoto, a specjaliści sportów motorowych, reprezentanci short tracku, skoków narciarskich i brydża sportowego zdobyli po jednym trzecim miejscu.

Wspaniale zaprezentowali się ostatnio nasi piloci na mistrzostwach świata w akrobacji samolotowej w klasie średnio zaawansowanej zdobywając aż 8 medali. Historyczny sukces odnieśli również niedawno reprezentanci tajskiego boksu, czyli mauy thai, zdobywając na mistrzostwach świata aż 5 medali. W sumie dzięki sukcesom aż w 19 dyscyplinach olimpijskich i nieolimpijskich, z czego większość stanowią mniej popularne sporty, nasz dorobek to 30 złotych, 23 srebrnych i 29 brązowych medali lub miejsc w pierwszej trójce. Czekamy na kolejne sukcesy sportowe naszych reprezentantów we wszystkich sportach medialnych i mniej znanych, z których również powinniśmy być dumni, ponieważ wszystkie najważniejsze sukces we wszystkich dyscyplinach olimpijskich i nieolimpijskich tworzą prawdziwy obraz siły naszego sportu.