Komisja senacka zdecydowała ws. immunitetu marszałka Grodzkiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tomasz Grodzki

Warszawa, 11.01.2022. Marsza³ek Senatu Tomasz Grodzki na sali obrad podczas 35. posiedzenia Senatu w Warszawie, 11 bm. Wy¿sza Izba Parlamentu zajmie siê m.in. ustaw¹ bud¿etow¹ na rok 2022. (jm) / fot. PAP/Rafał Guz

Senacka komisja regulaminowa zarekomendowała we wtorek odrzucenie wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu. Prezydium senatu podejmie w środę rano decyzję, czy sprawa będzie omawiana podczas najbliższego posiedzenia.
  • Podczas wtorkowego posiedzenia senackiej komisji regulaminowej zdecydowano, aby nie uchylać immunitetu marszałkowi izby Tomaszowi Grodzkiemu.
  • Za negatywną opinią wobec wniosku opowiedziało się 7 senatorów, przeciwnych zaś było 8, nikt nie wstrzymał się od głosu.
  • Sam Grodzki uważa tę próbę za atak na jego osobę w celu uzyskania większości przez partię rządzącą.
  • Prezydium senatu podejmie w środę rano decyzję, czy sprawa immunitetu zostanie podjęta na najbliższym posiedzeniu.
  • Z kolei wicemarszałek Marek Pęk zwrócił uwagę na wyjątkowy pośpiech komisji.
  • Zobacz także: Narastająca frustracja rosyjskich żołnierzy. Dowódcy nie mają zasobów do wprowadzenia rotacji

Za negatywną opinią wobec wniosku opowiedziało się 7 senatorów, 5 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Traktuję to wszystko jako nagonkę nie tyle na moją osobę, co na Senat RP w celu odzyskania większości przez partię rządząca i to metodami niedemokratycznym

– wskazał marszałek senatu Tomasz Grodzki.

W środę rano, prezydium senatu podejmie decyzję o tym, czy sprawa immunitetu zostanie podjętą na najbliższym tj. rozpoczynającym się jutro posiedzeniu.

Marek Pęk zwrócił uwagę na pośpiech i nagłość wprowadzenia do porządku obrad wniosku o uchylenie immunitetu marszałka Grodzkiego. Jak dodał, senatorowie otrzymali informację w tej sprawie w poniedziałek, a we wtorek po południu już zbiera się komisja, która przez półtorej godziny będzie zajmowała się dwoma wnioskami o uchylenie immunitetu, w tym wobec Grodzkiego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY