Viktor Orban zakpił z Zełenskiego: “Ja jestem prawnikiem, a kto jest aktorem, ten…”

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Viktor Orban

Viktor Orban / fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Viktor Orban odpowiedział na niedawne słowa Wołodymyra Zełenskiego. Ukraiński prezydent komentował zaangażowanie poszczególnych krajów na rzecz wspierania Ukrainy.
  • Viktor Orban odniósł się do niedawnego wystąpienia ukraińskiego prezydenta
  • Wołodymyr Zełenski zwrócił się do premiera Węgier, by ten wybrał się na południe Ukrainy i zobaczył “masowe zbrodnie”
  • Przywódca Węgier w swoim stylu skontrował zaczepkę ukraińskiego przywódcy
  • Orban wypowiedział się na temat proponowanej przez polski rząd misji pokojowej NATO; premier Węgier nie ukrywa swojego sceptycznego stosunku co do koncepcji Jarosława Kaczyńskiego
  • Zobacz także: Will Smith uderzył prowadzącego galę wręczenia Oscarów. Patologia Hollywood w pełnej krasie [+WIDEO]

Viktor Orban odpowiada Zełenskiemu

Jestem prawnikiem żyjącym z wiedzy, którą zgromadziłem w świecie prawa. A kto jest aktorem, pracuje z wiedzą, którą zgromadził jako aktor.

– powiedział w rozmowie z Radiem Kossuth premier Węgier Viktor Orban, wbijając szpilę w przywódcę Ukrainy.

Orban nie doczytał jednak dokładnie biografii Zełenskiego – prezydent Ukrainy również ukończył prawo, lecz od wielu lat nie pracuje w zawodzie.

W wojnie rosyjsko-ukraińskiej Węgry są po stronie Węgier. Pomagamy potrzebującym, ale chcemy chronić własne interesy narodowe. Zełenski atakował każdego, kogo uważał za niewystarczająco zaangażowanego.

– wskazywał Orban.

Wiktor Orban krytycznie wypowiedział się w kwestii propozycji misji pokojowej NATO, z którą wystąpił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Problem z polską misją pokojową polega na tym, że nie ma pokoju, a misję pokojową można wysłać tylko w przypadku zawieszenia broni. Więc zaangażujemy się w walkę, której należy unikać.

– stwierdził Orban.

W interesie Ukrainy jest przyłączenie się do wojny jak największej liczby krajów. Trzeba jasno powiedzieć, że nie chcemy brać udziału w tej wojnie, naszym moralnym obowiązkiem jest być odpowiedzialnym przed Węgrami (…) Polityka węgierska nie jest ani przyjazna dla Ukrainy, ani prorosyjska, ale przyjazna Węgrom.

– podsumował przywódca Węgier.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY