Szefowa niemieckiego MON: Niemcy dostarczyły Ukrainie paliwo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Christine Lambrecht / Fot. EPA/RONALD WITTEK Dostawca: PAP/EPA. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Christine Lambrecht powiedziała, że Niemcy dostarczają Ukrainie nie tylko broń, ale i duże ilości paliwa.
  • Jak powiedziała w sobotę (26.3.22) Christine Lambrecht (SPD) w rozmowie z Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) paliwo to zostało zakupione w Polsce.
  • „Dostarczamy i dostarczamy konsekwentnie”, powiedziała niemiecka polityk.
  • Odrzuciła tym samym oskarżenia o opieszałość w dostawach broni i stwierdziła równocześnie, że rozumie niecierpliwość Ukrainy.
  • Zobacz także: Wołodymyr Zełenski do Orbana: “Viktor, czy wiesz co dzieje się teraz w Mariupolu?”

Niemcy dostarczyły Ukrainie paliwo

W piątek wieczorem okazało się, że do Ukrainy dostarczana jest dalsza broń z Niemiec do walki z rosyjskimi napastnikami. Według informacji pochodzących z ukraińskich kręgów rządowych, 1500 pocisków obrony powietrznej „Strela” i 100 karabinów maszynowych MG3. Ponadto chodzić ma o 8 milionów amunicji do broni strzeleckiej i innego sprzętu.

W wywiadzie dla RND minister obrony Niemiec opowiedziała się również za tym, by planowany specjalny fundusz w wysokości 100 mld euro został całkowicie przeznaczony na Bundeswehrę, gdzie cała ta kwota jest potrzebna. W ten sposób Lambrecht poparła też stanowisko CDU/CSU. Do uchwały w sprawie funduszu specjalnego potrzebne są głosy CDU/CSU, ponieważ ma ona być zapisana w Ustawie Zasadniczej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Deutsche Welle

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY