Artur Soboń zmienia ministerstwo. Ma naprawić usterki Polskiego Ładu

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Artur Soboń

Artur Soboń / Fot:PAP

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarza RMF wynika, że w przyszłym tygodniu Artur Soboń ma zostać nowym wiceministrem finansów. Dotychczasowy wiceminister rozwoju i technologii, w nowej funkcji, miałby się zająć wprowadzaniem poprawek do Polskiego Ładu. Informację o przejściu Sobonia do resortu finansów na Twitterze potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller.
  • Wielokrotne łatanie Polskiego Ładu nie pomaga, więc naprawą reformy zajmie się nowy wiceminister.
  • Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarza RMF wynika, że w przyszłym tygodniu ma nim zostać Artur Soboń.
  • Informację o przejściu Sobonia do resortu finansów na Twitterze potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller.
  • Zobacz także: Zerowy podatek VAT. Oto lista produktów, które potanieją już od lutego

Nowy serwisant Polskiego Ładu

Kolejne próby łatania, naprawiania i poprawiania Polskiego Ładu nie przynoszą rezultatu, więc rząd zamierza powołać do tego zadania wiceministra. Zostanie nim Artur Soboń – podaje RMF FM. To polityk, który jeszcze kilka miesięcy temu odpowiadał w rządzie za porozumienie z górnikami dotyczące wygaszania kopalń.

Jego zadaniem będzie przede wszystkim naprawa Polskiego Ładu tak, by z reformy podatkowej Prawa i Sprawiedliwości rzeczywiście skorzystało 18 mln Polaków.

Będzie nowy naprawiacz Polskiego Ładu. To Artur Soboń – niedawny wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych, a teraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Od przyszłego tygodnia zostanie wiceministrem finansów. Ma ogarnąć cały temat podatkowy. Premier jest mocno zirytowany. Daje więc do MF człowieka z wewnątrz partii

– informuje na Twitterze Krzysztof Berenda z RMF FM.

Informację o przejściu Sobonia do ministerstwa finansów na Twitterze potwierdził rzecznik rządu.

Ministerstwo obciążone błędami Polskiego Ładu

Rozgłośnia podaje też, że rząd za niepowodzenie Polskiego Ładu i chaos związany ze wprowadzeniem podatkowej reformy obwinia Ministerstwo Finansów. W nieoficjalnych rozmowach palcem na MF mają wskazywać inni ministrowie.

Według ustaleń dziennikarzy resort nie przeprowadził odpowiednich symulacji, dlatego dopiero dziś w praktyce poznajemy efekty reformy.

Z otoczenia premiera dochodzą głosy, że urzędnicy MF patrzyli na reformę w skali makro, czyli uwzględniali roczne dochody Polaków. Tymczasem nie patrzyli na nie w skali miesięcznej, która pokazałaby rzeczywiste skutki Polskiego Ładu na pensje Polaków – podaje RMF FM.

Na początku stycznia media informowały o szeregu grup zawodowych i społecznych, które po wejściu w życie Polskiego Ładu (1 stycznia) otrzymały wyraźnie niższe wypłaty (m.in. niektórzy nauczyciele, funkcjonariusze służb mundurowych, emeryci). Przedstawiciele rządu zapowiedzieli zmiany, które mają – według nich – naprawić skutki wejścia w życie Polskiego Ładu. Minister finansów podpisał m.in. rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF FM, Money, Niezależna

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY