Manewry wojskowe Rosji i Białorusi. Postraszą NATO?

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Oddziały rosyjskich sił zbrojnych

Oddziały rosyjskich sił zbrojnych / Fot. Twitter

Wojska rosyjskie już rozlokowują swoje pojazdy na terenie Białorusi. Czołgi i wozy pancerne zjeżdżają z platform pociągu. Manewry „Związkowa Stanowczość 2022” ruszają 10 lutego.

Manewry wojskowe Rosji i Białorusi

Oddziały rosyjskich sił zbrojnych już rozładowują maszyny bojowe na terenie Białorusi.

Oddziały rosyjskich sił zbrojnych zaczęły przybywać na terytorium Białorusi w ramach inspekcji sił reagowania Państwa Związkowego.

Zgodnie z planem inspekcji sił reagowania Państwa Związkowego na terytorium Białorusi zaczęły przybywać oddziały rosyjskich sił zbrojnych

– poinformowało we wtorek Ministerstwo Obrony w Mińsku.

Manewry „Związkowa Stanowczość 2022” odbędą się na Białorusi w dniach 10–20 lutego

– poinformował we wtorek przedstawiciel resortu obrony Aleh Wojnau.

Jakie plany?

Manewry mają na celu przeprowadzenie działań taktycznych w zakresie obrony granicy i w powietrzu. 9 lutego planowane są zadania związane z przemieszczaniem się jednostek, utworzenie w krótkim czasie zgrupowań wojsk na zagrożonych kierunkach. Taktyka jednostek opiera się na odcięciu dostaw i umocnieniu terenu przygranicznego.

Wojsko ma też przeprowadzić taktyczne likwidowanie grup dywersyjno–zwiadowczych oraz ich blokowanie. W manewrach wezmą udział niektóre jednostki wojskowe Białorusi, a także część jednostek i oddziałów rosyjskiego Wschodniego Okręgu Wojskowego. Manewry obejmą tereny: Obóz Lesnowski, Osipowicki, Brzeski, Gożski i Domanowski, jak również w wyznaczonych terenach poza poligonami.

To powinny być normalne manewry zgodnie z konkretnym scenariuszem w konfrontacji z siłami Zachodu (państwa bałtyckie i Polska) oraz południa (Ukraina)

– oznajmił Łukaszenko.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY